Kresba medveďa v strednej skupine brloha. Abstrakt otvorenej hodiny kreslenia v strednej skupine metódou poke „Medveď

MADOO " Materská školaČ. 8 „Malinka“ kombinovaný typ “

Abstrakt hodiny kreslenia v seniorská skupina
metódou poke "Bear"

Ciele: učiť deti kreslia poke,tvrdá kefa, rozšíriť vedomosti detí o živote divých zvierat, rozvíjať pocit empatie.

Úlohy:

Vzdelanie:

1. Oboznámiť deti s prácou Vitalija Bianchiho, príbehom „Kúpanie medveďov“.

2. Naučte deti kresliť pomocou gvaše a tvrdého štetca plyšového medvedíka metódou poke, ktorá sprostredkuje veľkosť a proporcie častí tela.

3. Na upevnenie schopnosti správne držať ceruzku, štetec, opatrne používajte farby.

Nápravné a vývojové:

1. Zlepšujte jemnú motoriku rúk.

2. Rozvíjať kognitívne funkcie rúk, koordináciu pohybu oboch rúk s vizuálnym sledovaním.

Vzdelanie:

1. Aby ste vzdelali zručnosti potrebné na presnú prácu, pripravte pracovisko a po ukončení práce ho upravte.

2. Podporovať starostlivý prístup k divej zveri.

Materiál

  • Hárok A5.
  • Jednoduchá ceruzka.
  • Kvaš v hnedej, čiernej a červenej farbe.
  • Dva strapce (tvrdé na kreslenie metódou poke a tenké s mäkkou štetinou na kreslenie očí, nosa a úst).
  • Sippy plechovku s vodou.

Metódy a techniky

Hra:

1. Vytváranie herných situácií.

Vizuálne:

1. Pozorovanie.

2. Ukazovanie spôsobov konania.

Praktické:

1. Spoločné akcie učiteľa a dieťaťa.

2. Akcie na modeli.

3. Plnenie úloh podľa slovných pokynov.

4. Individuálna práca.

Priebeh hodiny

Prípravná časť

GYMNASTIKA PRSTOV:

Medveď päty kráčal lesom
Vybral som si miesto pre svoj brloh.
chôdza prstami.

Začal kopať zem pod vysokou borovicou,
ľavá ruka zobrazuje borovicu - dajte si lakte a otvorené prsty

Vykopal som brloh a išiel som spať.
ľavou dlaňou zakryte pravé - medveďa.

Hviezdy - snehové vločky padali z neba
zdvihneme rukoväte hore a krútiacimi sa prstami ich pomaly spúšťame nadol.

Cesty, domy a les boli pokryté snehom
ukážeme, ako je zem pokrytá vlnitými pohybmi.

A vietor otriasal stromami celú zimu
ruky znázorňujú kývajúce sa konáre.

A celú zimu medveď sladko spal.
zložené dlane pod tvárou, oči zatvorené.

Pedagóg: dnes sa, chlapci, oboznámime s príbehom Vitalija Bianky „Kúpanie medveďov“ a potom sa pokúsime nakresliť malé, roztomilé medvieďa.

Čítanie príbehu:

Kúpanie plyšových medvedíkov

Chlapec zbieral bobule na brehu lesnej rieky. Zrazu začuje hlasné praskanie konárov. Zľakol sa a rýchlo vyliezol na strom.

Z húštiny vypadol veľký hnedý medveď. Vyskočili za ňou dve vtipné medvieďatá. Medveď opatrne vzal jedného medveďa zubami za golier, zdvihol ho a ponoril ho do rieky. Medveď zapišťal a tápal, ale jeho matka ho pustila, až keď ho dôkladne opláchla vo vode. Ďalšie medvedie mláďa sa studeného kúpeľa zľaklo a začalo utekať do lesa. Jeho matka ho dobehla, dala mu facku a potom do vody, ako tá prvá, a dobre, opláchnuť, opláchnuť.

Opäť na zemi boli obaja plyšové medvedíky kúpeľom veľmi spokojní: deň bol dusný a boli horúce v hustých, huňatých kožuchoch. Voda ich osviežila.

Medvede opäť zmizli v lese a chlapec zliezol zo stromu a išiel domov.

V. Bianchi

Otázky do diskusie:

  1. O kom je tento príbeh?
  2. Koľko medveďov tam bolo?
  3. Prečo medvede prišli k rieke?
  4. Koľko bolo ročných období?
  5. Kto kúpal mláďatá?
  6. Všimli si medvede chlapca?

Pedagóg:
Predtým, ako začneme kresliť, trochu sa zahrejeme.

Telesná výchova:

A v lese rastú čučoriedky

Jahody, čučoriedky.

Zbierať bobule

Musíte si čupnúť hlbšie. (NS kresba)

Kráčal som v lese.

Nesiem košík bobúľ.(kráčajúc na mieste.)

A teraz sme s vami, deťmi,

Odlietame na rakete.

Postavili sa na prsty
Letíme priamo hore(natiahneme ruky hore).

Kreslenie metódou poke:

Štetec držíme takto
Ruku na lakte. Kefa je držaná tromi prstami nad kovom. časti.
Je to zložité? Nie, je to maličkosť!
Vpravo - vľavo, hore a dole
Rozbehla sa nám kefa.
A potom a potom
(Kefa je držaná zvisle).
Kefa beží okolo.
(Vykonajte tykanie bez farby na plechu).
Točené ako top.
Pre úder prichádza úder!

Poradie kreslenia:

Predtým, ako začneme kresliť medveďa, pozrime sa, ako vyzerajú časti jeho tela. Telo - na ovále, hlava - na kruhu, labky - na menších ováloch, nezabudnite na malé okrúhle uši na hlave... (učiteľka ukáže deťom techniky kreslenia).

  1. Jednoduchou ceruzkou nakreslite náčrt - ovál (telo), nad ním kruh (hlava), uši a labky.
  2. Natierame metódou poke všetky časti tela medveďa.
  3. Tenkým mäkkým štetcom kreslíme oči, nos, pazúry a ústa.

Nezávislé vykonávanie kresieb deťmi. Učiteľ pomáha deťom, ktoré majú problém so splnením úlohy.

Zhrnutie lekcie

Diela sú vystavené v stánku. Deti si vyberajú portréty s najlepšími obrázkami.

závery

Čo sme s tebou dnes robili?

Čo sa ti najviac páčilo?

Čo poviete rodičom večer doma?

Pripravil učiteľ:
Bachinina Antonina Nikolaevna

Julia Savko
Abstrakt GCD pre umelecký a estetický vývoj v skupine seniorov „Fluffy Bears“ (kreslenie pichnutím)

Cieľ: predstaviť deťom netradičná technika kresba.

1) Predchádzajúce práce:

Čítanie umelecké diela o svete zvierat E. I. Charushina;

Skúmanie typov nekonvenčných techník kresba;

Prezeranie snímok divých zvierat.

2) Softvérový obsah:

o Učebné úlohy:

Naučte deti zvýrazňovať formy, ktoré tvoria medveďa;

Na ukotvenie charakteristiky vzhľad medveď;

Posilniť zručnosti poke kreslenie.

o Rozvojové úlohy:

Rozvíjať schopnosť pozorne načúvať učiteľovi, jasne postupovať podľa jeho pokynov;

Rozvíjať schopnosť správne držať kefu pri výkone štuchnúť(vertikálne).

Aktivácia slovníka: štetina štetín, vystrčiť, našuchorený.

o Vzdelávacie úlohy:

Pestovať lásku k zvieratám;

Vzbudiť u detí záujem o divočinu.

3) Materiály pre spoločné vzdelávanie činnosti:

Ukážka:

Ukážky učiteľa - obrázky medveďa, vyrobené technikou štuchnúť;

Mäkká hračka "medveď";

Panel "Les".

Výdaj:

Listy albumov formátu A4;

Štetiny;

Kvaš (hnedá, biela, čierna);

Dózy s vodou;

Palety;

Utierky na sušenie štetca.

Priebeh hodiny:

I. v: chlapci, teraz vám dám hádanku. Uhádnete a dozviete sa, kto nás dnes prišiel navštíviť. - Učiteľ urobí hádanku.

Je chlpatý, je veľký

V zime spí v brlohu,

V lete žuje bobule

Divoký med berie od včiel,

Môže hrozivo revať

Šľapa so stopou ... (Medveď)

IN: Správny. Čo je to za zviera?

D: Divoký.

IN: Dnes k nám prišla Mishutka. Pozri, aký je pekný a našuchorený... - Učiteľ predvedie hračku deťom.

IN: Mishutka je trochu smutná. Osamelý pre neho sám v zimnom lese. Chlapi, pomôžme Mishutkovi, nakreslite mu priateľov - medvede? (Odpovede detí)

II. IN: Budeme nakresliť medveďa metódou poke... Teraz vám poviem a ukážem, ako na to.

IN: Najprv zvážime, z akých častí sa medveď skladá?

D Papuľa, trup, nohy, malý chvost.

IN: Aký je tvar tela medveďa? Hlava? Labky? Chvost?

D: Telo je oválne, nohy sú oválne, papuľa a chvost sú okrúhle.

IN: Poďme nakresliť jednoduchá ceruzka naše medvede.

IN: Ako zariadime náš výkres?

D: V strede hárku.

IN: Kde začať nakresliť medveďa?

D: Z trupu.

IN: Tu sme maľované medvede... Ale aj keď tu nie sú celkom skutočné, musíme ich oživiť. A na to musíte nabrať silu. Poďme si trochu oddýchnuť!

Telesná výchova

Tlieskame rukami, tlieskame, tlieskame

horné klapky

Šliapeme nohami, zhora, zhora

zdvihneme naše kolená vysoko

Krútime hlavou

hýbte hlavou tam a späť

Zdvihneme ruky, spustíme ruky

zdvihni ruky, sklop

Skrčíme sa nízko a postavíme sa rovno

sadni si a skoč

Ruky dole na boku.

Uvoľniť - do vačky

Ruky hore a do vačky

Uvoľnite na boku

Postavte sa na prsty

Drep a vyrovnajte

Nohy spolu, nohy od seba.

III.B: Takže sme nabrali silu! Pozrime sa podrobne na Mishutku, aký je?

D: Nadýchané, mäkké.

IN: Povedať to nadýchanosť, budeme štuchnúť, teraz ti ukážem, ako na to. - Učiteľ vezme siluetu medveďa.

IN: Beriem štetinu štetín. Uvidíte, aká je tvrdá. Trochu to navlhčím a nakreslím farbu. Odstránim extra farbu na okraji plechovky. Štetec držím zvislo. Teraz štuchnem štetcom pozdĺž obrysu medveďa. Vidieť, čo nadýchaný medveď sa ukáže.

IN: Teraz to skús tiež.

Deti kreslia metóda poke.

IN: Výborne. Teraz kefku dôkladne opláchneme a pozbierame biely gvaš. Na hrudi a nohách medveďa si urobte biele škvrny.

Učiteľ pomáha deťom, ktorým sa nedarí.

IV. IN: Ako dobre si urobil všetko. Poďme sa pozrieť na kresby, ktoré sme dostali.

Učiteľka sa detí pýta, akú prácu majú najradšej a prečo. Deti vyberajú tie najlepšie diela.

IN: A teraz ukážeme svoju prácu Mishutke. Mishutka sa našej veľmi páčila medvede, je rád, že si získal veľa priateľov. Nechajme ich ísť do lesa, aby Mishutka už nebola osamelá.

Deti spolu s učiteľkou fixujú medvede na panel.

Oľga Šelepová
Abstrakt otvorenej hodiny kreslenia v stredná skupina metóda poke "Bear"

Abstrakt otvorenej hodiny kreslenia v strednej skupine netradičnou metódou poke

Cieľ:

naučte deti štuchať tvrdou polosuchou kefou pozdĺž obrysu a vo vnútri obrysu;

Úlohy:

Učte deti kresliť zvieratá metódou poke... Posilnite si zručnosť maľovať kefa rôzne cesty.

Vzdelávacie:

formovať zručnosti, maľovať použitie kvašu s pichnutím; naneste vzor po celej ploche; vyjadriť vlastnosti vzhľadu na výkrese medveď

Rozvoj:

rozvíjať predstavivosť a vnímanie okolitého sveta, kognitívne schopnosti. Podporovať rozvoj zvedavosti. Rozvíjajte schopnosť samostatného výberu farebná škála pre obrázok

Vzdelávacie:

podporovať starostlivý prístup k divej zveri. Pestujte pri práci úhľadnosť.

Prípravné práce.

Skúmanie ilustrácií na zvieratách. Čítanie rozprávky „Máša a medveď» .

Materiál:

list albumu s nakreslený obrys medveďa; strapce (tvrdý, kvaš, pohár vody, držiak na kefy, obrúsky)... Dva vzorka: na jednom okruhu medveď na iného medveďa štuchol.

Mŕtvica priamo vzdelávacie aktivity

Pýtam sa detí na hádanku:

"V lete chodí po lese,

V zime odpočíva v brlohu. ““ (Medveď)

Pedagóg: - Správny! Ako vyzerá medveď? Je nadýchaný, má štyri nohy, malý chvost a sám je veľký. Teraz si prečítam rozprávku „Máša a medveď»

Povedz mi, ako sa Miške darilo s Mášou zle alebo dobre!

Deti: Je to zlé, nenechal Mashu ísť domov.

Pedagóg: Áno, Miša by Mashu nepustil domov a čo Masha urobila?

Deti: Prekabátila ho.

Pedagóg: Áno, prekabátila ho, a tak sa dostala domov k dedkovi a babke.

Pedagóg: A teraz musíme starostlivo zvážiť medveď... Aký je tvar tela medveď?

Deti: Telo je oválne.

Pedagóg: A hlava?

Deti: Okrúhly.

Pedagóg: - Ktovie ako nakresliť nadýchaného medveďa? Akým spôsobom použijeme tento trik?

Deti: Jab

Pedagóg: - Správny. Jab... Ukážem vám, ako na to maľovať.

/ Šou / - Poke najprv pozdĺž obrysu medveďa - hlavy, trup, chvost, labky a potom dovnútra.

Pedagóg: - Takto sa to našuchorilo medveď.

Pedagóg: -. Uvidíte, aké úžasné to dopadlo medveď!

Pamätajte, ako maľovať? Musíme sa pokúsiť neprekročiť obrysovú čiaru.

Vy sa snažte plyšový macko sa ukázala krásna a nadýchaná.

/ Samostatná práca detí, individuálna pomoc /

Teraz si sadnite za stoly a začnite maľovať.

Telesná výchova:

Medvede išli lesom (ideme sa krútiť)

Medveď hľadal bobule

Takto, takto (položíme jednu ruku na hlaveň - toto je kôš)

Medveď hľadal bobule

Sladká malina

Vložte to všetko do košíka

Takto, takto (zbierajte bobule a vložte ich do košíka

Vložte všetko do košíka

Ako si liečili maliny

Všetci sú na tráve

Takto, takto (hladí nás po bruchu)

Sú umiestnené všetky medvede na tráve

A potom si medvede zatancovali

Nohy zdvihnuté

Takto, takto.

Keď deti dokončia prácu, urobím analýzu a všimnem si najúspešnejšiu prácu a všimnem si chyby, ktoré deti urobili.

Ďakujem vám, dobrí kolegovia.

Súvisiace publikácie:

Zhrnutie lekcie kreslenia metódou poke „Púpavy“ Téma hodiny výtvarné umenie: „Púpavy“ Pripravila: Golovanova Yu. V. Ciele: Podporovať rozvoj úctivého postoja k.

Zhrnutie hodiny kreslenia v mladšej skupine technikou poke „Bullfinch“ Abstrakt hodiny kreslenia v mladšia skupina technikou poke Deti vo veku: 3-4 roky. Cieľ: Objasniť a systematizovať.

Abstrakt OOD na kreslenie metódou poke v druhej juniorskej skupine „Orechy pre veveričku“ Abstrakt OOD pre umelecký a estetický vývoj (kreslenie tykaním) v 2. juniorskej skupine Téma: „Orechy pre veveričku“ Účel: formovať.

Abstrakt OOD pre kreslenie metódou poke pre strednú skupinu "Ježci" Zhrnutie lekcie o výtvarných činnostiach (kresba) „Ježek“. Účel: vytvorenie výkresu „Ježek“. Úlohy: učiť kresliť.

Zhrnutie lekcie kreslenia metódou tropenia „Zajačiky na trávniku“ Abstrakt k umeniu (kreslenie tykaním) Téma: „Zajačiky na trávniku“ Ciele: - naučiť sa kresliť malé vatové tyčinky.

Zhrnutie hodiny kreslenia metódou poke v druhej juniorskej skupine „Jesenné kvety“ Zhrnutie lekcie pre vizuálna aktivita (netradičná technika kresba) v druhej juniorskej skupine „Jesenné kvety“. Účel: predstaviť.

Predmet: „Mishutku“ nakreslíme podľa šablóny štuchnutím štetcom (ťažko dosiahneme efekt textúry vlny. Úlohy: Oboznámiť deti s.

Netradičná technika maľby
„Kreslenie medveďa“ (metóda poke)
Úlohy... Naučte deti kresliť zvieratká metódou poke. Na upevnenie schopnosti maľovať štetcom rôznymi spôsobmi. Rozvíjajte schopnosť nezávislého výberu farebnej schémy pre obrázok; Schopnosť správne používať kefu, obrúsok. Podporujte túžbu pomôcť. Rozvíjajte záujem o predstavivosť vo výtvarnom umení.

Prípravné práce... Skúmanie ilustrácií na zvieratách. Čítanie rozprávky „Tri medvede“.

Materiál. list albumu s nakresleným obrysom medveďa; 2 štetce (tvrdé a tenké, zariadenie na maľovanie. Dve vzorky: na jednej obrys medveďa, na druhej medveď nakreslený štuchnutím. Maska medveďa, plyšové medvede.

Priebeh hodiny.

Pýtam sa detí na hádanku:

"V lete chodí po lese,

V zime odpočíva v brlohu. ““ (Medveď)

Chlapi, pozrite sa, koľko medveďov vás prišlo navštíviť. Poďme k nim, pozdravíme sa. Prečo si myslíte, že sa medvede rozhodli navštíviť nás? (Odpovede detí). Povedali mi, že si prišli hľadať nových priateľov. Chlapi, pomôžme medveďom a nakreslime im veľa priateľov. Súhlasíš?

Pozri sa na mláďatá, všetky sú odlišné. Veľké aj malé. Niektorí sedia, iní ležia. A tiež tu nie sú medvedíky, ale figúrky na pamiatku. Musí sa s nimi narábať veľmi opatrne, inak sa zlomia.

Dotkneme sa mláďat. Aký je ich kabát? (Jemný, nadýchaný). Akej farby sú medvede? (Zmiešaný). Chlapi, aké časti tela má medveď? Hlava. Aký tvar? (Okrúhly). Trup. Aký tvar? (Oválne). Čo ešte má medveď? (Uši, oči, nos, ústa, labky). Výborne!


Teraz poďme na stojan. Pozri sa na namaľovaného medveďa. (Stopovám nakresleného medveďa pozdĺž obrysu a vyslovujem názvy častí tela).

Čo si myslíte, aký štetec mám namaľovať medvediu srsť? (Tolstoj). Správne hrubý a aby bol medveď nadýchaný, nakreslím ho metódou poke. Akú farbu by som nakreslil medvedíka? (Myslenie). Chcem, aby to bolo béžové. Namočím suchý štetec do kvašu, odstránim prebytok na okraji ružice a začnem maľovať cez medvedie mláďa najskôr pozdĺž obrysu (ukážem, potom maľujem cez zvyšok tela. Musíme sa snažiť neprekračovať obrys čiara. Medveď je pripravený. Môžem mu začať kresliť tvár? (Nie). Prečo? (Farba sa rozšíri, musíte počkať, kým zaschne.) Čo musím urobiť so štetcom? Dobre ho opláchnite a osušte na obrúsku. Zatiaľ čo medveď suší, môžete začať maľovať trávu. Aký štetec si mám vziať na trávu? (Silná). Ako natrieť trávu tak, aby bola nadýchaná? (Metódou štuchania.) A akou kefou nakreslíte tvár medveďa? (Tenká.) Špičkou štetca nakreslite oči, nos a ústa. Odstráňte prebytočnú farbu na okraji vývodu. Čo by sa malo so štetcom urobiť po dokončení maľovania? (Dobre opláchnite).

Sadnite si k stolom a vezmite do ruky suchú hustú kefu. Ukážte, ako budete medveďa maľovať. Už ste si mysleli, akej farby bude váš Medveď? (Odpovede detí). Kde začať kresliť? (Pozdĺž obrysu). Môžem okamžite nakresliť oči? (Nie, farba bude tiecť.)

Môžete začať kresliť. Štetec ponorte do farby. Kto nakreslí siluetu medveďa, štetec dobre opláchne a vysuší na obrúsku. Teraz môžete napísať zelenú farbu a vymaľovať trávu.

Telesná výchova.

Zatiaľ čo tvoj výkres schne, choď na môj koberec a mláďatá sa na teba pozrú a zabavia sa tiež.

Tri medvede išli domov

Otec bol veľký, veľký

Mama s ním je menšia,

A synček je len dieťa.

Bol veľmi malý,

Išiel som s hrkálkami.

Tink-tink, tink-tink,

Išiel som s hrkálkami.

Teraz sa pripojte k kruhu. Poďme si zahrať ďalšiu hru. Použime rým na výber moderátora:

Za sklenenými dverami

Je tam medveď s koláčmi.

Ahoj medveď, kamarát,

Koľko stojí koláč?

Koláč má hodnotu tri

A budete šoférovať!

Hra. (Vedúci ukazuje postavu, ostatné deti ju opakujú. Vedúci si vyberie dieťa, ktoré je podľa jeho názoru lepšie, opakuje sa po ňom a hra sa opakuje s novým vedúcim. Vedúci si nasadí medvediu masku) .

Medveď stojí v kruhu

Kruh hľadí na Mišenku.

Poď medveď, ukáž mi to

Čo by sme mali urobiť

Jeden dva tri!

Hra sa opakuje trikrát.

Teraz si sadnite za stoly a pokračujte v kreslení.

Keď deti dokončia prácu, urobím analýzu a všimnem si najúspešnejšiu prácu a všimnem si chyby, ktoré deti urobili.

Chlapi, teraz sa opýtajme mláďat, či sa im páčili noví priatelia, ktorých si nakreslil. Vraj sa im veľmi páčilo a vezmú ich so sebou. Medzitým sú mláďatá požiadané, aby vo vašej skupine zostali až do večera. A vaše diela zavesíme na stojan, aby všetci videli, koľko nových priateľov ste pre mláďatá nakreslili

Abstrakt GCD pre kreslenie technikou „poke“ suchou štetkou lepidla v strednej skupine „Medveď“

Účel: Na upevnenie techniky maľovania - „poke“ (suchá lepiaca kefa);

Rozvoj jemnej motoriky rúk, koordinácia pohybov;

Upevniť schopnosť maľovať pozdĺž obrysu pomocou metódy „poke“;

posilniť znalosti o farbe (hnedá, vzbudiť záujem o kreslenie rôznymi spôsobmi.

Vzdelanie:

Pestujte záujem o divé zvieratá.

Vzdelanie:

Posilnite u detí, aby využívali svoje vedomosti a predstavy o zvláštnostiach vzhľadu medveďa.

Formovať schopnosť stvárniť medveďa presne vyjadrovať vlastnosti vzhľadu a proporcie.

Vývoj:

Rozvíjať u detí schopnosť sprostredkovať jednoduchý nekomplikovaný obraz s jednou postavou (medveďom).

Ak chcete upevniť schopnosť kresliť kontúru pomocou jednoduchej ceruzky, použite pri kreslení kožušiny medveďa suchú tvrdú kefu.

Materiál pre lekciu:

Hračka medvedíka;
- jednoduché ceruzky;

Tvrdý a akvarelový štetec.

Prípravné práce:

Hovorte o divých zvieratách

Preskúmanie série obrazov „Divoké zvieratá“

Posilnite vedomosti o farbe (hnedá, vzbudzujte záujem o kreslenie rôznymi spôsobmi.

Materiál:

Ukážka hotovej kresby medveďa - Medvedíka. Štetiny na štetiny, tenké jemné kefy, kvaš (hnedý, čierny, červený, obrúsky, poháre s vodou.

Priebeh hodiny:

Pedagóg: Chlapci, povedzte mi hračky, ktoré poznáte. (Odpovede detí)

Teraz skontrolujeme, či ste uviedli všetky hračky? (Zobraziť ukážkový materiál)

Chlapi, dám vám hádanku. Musíte hádať, o ktorej hračke som urobil hádanku. (Záhada)

Máte pravdu, je to medveď.

Učiteľka vyzýva deti, aby zvážili podobu medveďa. Pýta sa, akú kožušinu má medveď. (nadýchané, strapaté).

Telesná výchova „Mláďatá žili častejšie.“

Mláďatá žili častejšie

Krútili hlavami,

Takto, takto, krútili hlavou.

Mláďatá hľadali med,

Potriasli spolu stromom,

Tak teda spoločne zatriasli stromom.

Mláďatá pili vodu,

Išli priateľ za priateľom,

Takto, takto, kráčali všetci jeden za druhým.

Mláďatá tancovali

Zdvihli labky,

Takto, takto, zdvihli labky.

Chceli by ste nakresliť medvedíka s rovnako krásnou kožušinou? (odpovede detí)

Akou metódou to dokážeme nakresliť? („Metódou poke“).

Áno, deti, nakreslíme plyšového medveďa spôsobom, ktorý je vám už známy, pomocou tvrdého štetca a gvaše, obrysu plyšového medveďa - jednoduchou ceruzkou.

(deti si sadnú).

Pedagóg:

Pripomeňte a ukážte deťom, ako správne držať kefku: rovnako ako ceruzka, tromi prstami, ale nad kovovou časťou kefky.

Kde si myslíte, že by ste mali začať kresliť plyšového medvedíka? (Odpovede detí)

Výborne! Najskôr pomocou „poke metódy“ obrysujeme medvedíka pozdĺž obrysu. Vždy začnú sťahovať telo. Aká časť tela medveďa je na vrchu. (Vedúci)

Správny! Aký je tvar hlavy medveďa? (Okrúhly)

Dobre. Ktorú časť tela by ste mali najbližšie stvárniť? (Torzo / telo medvedieho mláďaťa)

Úžasné, ako vyzerá trup plyšového medveďa? (Oválne)

Aké časti by malo naše medvedie zviera ešte potrebovať nakresliť? (predné a zadné nohy, sú oválne, uši v polkruhu).

Keď je obrys pripravený, vyplňte priestor „poke“ vo vnútri.

Učiteľ sprevádza vyučovanie prehliadkou, pozýva deti.

Čo chýba nášmu plyšákovi? (Odpovede detí)

Najskôr sa však pohráme s prstami.

Cvičenie - rozcvičku vykonajte štetcom, pričom ruka by mala byť po lakte. (Deti vykonávajú pohyby podľa textu na malom kúsku papiera).

Štetec držíme takto - (Ruku za lakeť. Kefa sa drží tromi prstami na spodnej časti plechovky.

Je to zložité? Nie, je to maličkosť! - Pohyb ruky nad textom.

Vpravo - vľavo, hore a dole

Rozbehla sa nám kefa.

A potom, a potom - kefa je držaná zvisle.

Kefa beží okolo. Poke bez farby

Točené ako top. na hárku.)

Pre úder prichádza úder!

Poďme nakresliť týchto nadýchaných medveďov!

Samostatná práca detí.

Keď kresba vyschne, tenkou štetkou, čiernou farbou, namaľujeme medveďovi oči, nos, ústa a pazúry.

4. Samostatná činnosť detí.

A teraz nakreslíte každého zo svojich plyšových medveďov. Aké budete mať medvede - vtipné alebo smutné? Kto potrebuje pomoc, ja prídem a pomôžem.

5. Zhrnutie.

Analýza: (vezmúc hračku) Medveď, pozri sa, koľko máš teraz svojich obrázkov k svojmu obrázku. Deti sa vám veľmi snažili pomôcť. Teraz ich môžete dať komukoľvek, koho chcete!

Medvedík: (Preskúma kresby detí) - Ďakujem vám chlapci, páči sa mi tento zábavný plyšový medveď a tento zábavný a všetky sa mi naozaj páčia a môžem ich poslať svojim bratom! Hurá! Zbohom!

Pedagóg: Chalani, všetci ste skvelí! Zaveste naše kresby na našu výstavu.

Podobné články