Конспект інтегрованого заняття з музики «Весняна подорож в країну музики» для дітей середньої групи. Портал освіти Музичне інтегроване заняття по ФГОС середня група

конспект

проведення музичного

інтегрованого заняття

в середній групі


провели

Муз. керівник: Вердіян І. Д.

Вихователь: Сакало А. Ж.

Тема: «Подорож до лісу»

мета:

Розвиток музичних і творчих здібностей

завдання:

  1. Закріплювати знання про птахів;
  2. Продовжувати формувати у дітей навички ритмічного руху відповідно до музики, закріплювати виконання танцювальних рухів;
  3. Розвивати уміння співати чисто интонируя без напруги;
  4. Розвивати почуття ритму, вміння передавати різні ритмічні малюнки;
  5. Розвивати мовні здібності;
  6. Спонукати дітей до активних самостійних дій;
  7. Виховувати почуття краси;

Попередня робота:

  1. Розучування танцю з Мишком;
  2. Розучування пісні;
  3. Слухання п'єси «Ведмідь»;
  4. Бесіда з дітьми про птахів;
  5. Виготовлення аплікації «квітка»

устаткування:

  1. Музичний центр;
  2. СD диски;
  3. Аудіозапис співу птахів;
  4. Бубни, ложки, коробочки, кубики;
  5. Картинки із зображенням птахів

Музичний матеріал:

  1. Пісня «»;
  2. Комунікативна гра «Здрастуйте» сл. і муз. М. Картушин.
  3. Музично ритмічна гра «Потяг» (М / р 8/2001)
  4. Т. Тютюнникова, В. Суслова
  5. П'єса «Ведмідь» Тілічеевой
  6. Попевка «У кого яка пісенька»

Хід заняття:

Діти заходять в музичний зал під спокійну легку музику.

М. р Привіт, хлопці. Ви прийшли на музично е заняття, значить треба привітатися пісенькою.

Комунікативна гра "Здрастуйте"

Привіт, долоньки! -Витягають руки, повертають долонями вгору.
Хлоп-хлоп-хлоп! -
3 бавовни .
Привіт, ніжки! -
Пружинка.
Топ-топ-топ! - Тупають ногами.
Привіт, щічки! -Гладять долонями щічки.
Плюх-плюх-плюх! -
Пухкенькі щічки! -
Кругові рухи кулачками по щоках.
Плюх-плюх-плюх! - 3 рази злегка поплескують по щоках.
Привіт, губки! -
Качають головою вправо-вліво.
Чмок-чмок-чмок! -
3 рази чмокають губами.
Привіт, зубки! -
Качають головою вправо-вліво.
Клац-клац-клац! -
3 рази клацають зубками.
Здрастуй, мій носик! -
Гладять ніс долонею.
Біп- біп- біп! - Натискають на ніс вказівним пальцем.
Привіт, гості! -
Простягають руки вперед, долонями вгору.
Привіт! - Махають рукою.

М.р .: Сьогодні вранці я отримала лист. Давайте, подивимося від кого воно і що там написано.

«Хлопчики і дівчатка!

Запрошую вас на день народження!

Зв'яжіться зі мною в лісі. ведмідь »

М. р. Ну, що ж підемо в гості до Ведмедика?

Діти: Так!

М. р .: А в гості прийнято ходити з хорошим настроєм. Гарне у вас настрій?

Діти: Так!

М.р .: Ну, що ж, в путь! А поїдемо ми з вами не на машині, і не на автобусі, а на поїзді.

Музично ритмічна гра «Потяг»

Їде, їде паровоз, чути, чути стукіт коліс,

А в вагончиках сидять багато маленьких хлопців.

М. р .: Ось ми з вами і приїхали в ліс. Хлопці, подивіться, як гарно в лісі! Чуєте, пташки співають? (Звучать голоси птахів в аудіозапису)

Давайте сядемо на пенёчкі і послухаємо спів птахів.(Діти розбирають гімнастичні килимки і сідають слухати на підлогу)

М.р .: Чи чули як голосно і радісно співали пташки? Неначе взимку вони боялися застудить свої голоси, а тепер нарешті, дочекалися весняного тепла і заспівали на повний голос. Хлопці, голоси яких птахів ми чуємо в лісі? Подивіться на картинки, дізнаєтеся ви цих птахів? Хто це?(Дятел, зозуля, жайворонок) Чому ви так вирішили?

Гра «Хто зайвий»

М.р .: Я загадаю вам загадку про одну з цих птахів, відгадайте про кого йде мова:

« Весь час стукає, дерева довбає.

Але їх не калічить, а тільки лікує»


Діти: Дятел

М.р .: Давайте, прогавили в долоні, як стукає дятел.

Вправа «Весняна телеграма»

Т. Тютюнникова, В. Суслова

М.р .: А зараз я пропоную вам скласти пісеньку інших птахів і прохлопать їх ритмічний малюнок.

4__________________

4__________________

М.р .: Молодці, хлопці.

М. р .: Як красиво в лісі: сонечко світить ласкаво, співають пташки, розквітають квіти. Давайте пограємо з нашими пальчиками і покажемо, як розпускаються квіти.

Пальчикова гімнастика «Квіти»

Як в лісі на купині

розцвіли квіточки - по черзі випускають пальчики з стисненого кулачка

Цветики, квіточки,

Цветики, квіточки -«Ліхтарики»

З вітром пошептались -труть долоні одна об одну

Сонцю посміхалися -похитують головками

Приспів повторюється.

Слухання «Ведмідь»Тілічеевой

М.р .: Хлопці, ви дізналися музичний твір? Як воно називається? Яка музика за характером?

З'являється Ведмідь (дитина підготовчої групи)

М. р .: Хлопці, хто це до нас іде?

Діти: Мишка!

Ведмідь: добрий день мої друзі, бачити радий в лісі вас я!

М. р .: Здрастуй Мишка! Вітаємо тебе з днем \u200b\u200bнародження! Ми з хлопцями приготували для тебе подарунки: ось такі красиві квіточки.

Ведмідь: Спасибі, хлопці! Мені дуже сподобалися ваші подарунки. Я дуже веселий ведмідь, люблю співати і танцювати, а ви хлопці?

Діти: Так!

М. р .: Мишко, наші хлопці знають веселу пісеньку. Виконаємо для Ведмедики пісеньку?

Діти: Так!

М.р .: Тільки спочатку треба підготувати голос, щоб він звучав красиво.

Виспівування «У кого яка пісенька» (М / р 5/2009 с.8)

спів

М. р .: Хлопці пора нам прощатися з Мишком і повертатися в дитячий сад. До свиданья Міша.

Мишка: До свиданья, хлопці.

Під «Пісеньку Паровозика» діти йдуть по залу.

М. р .: Ну ось ми і вдома. Хлопці сподобалася вам наша подорож? А, що вам сподобалося найбільше?(Діти відповідають)

Музичний керівник прощається з дітьми.


Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

«Дитячий садок комбінованого виду №12« Здоровань »

Менделєєвського муніципального району республіки Татарстан.

конспект НСД

За освітній галузі

«Художньо-естетичний розвиток»

В рамках конкурсу «Вихователь року-2015»

Тема: «Весняна подорож в країну музики»

Підготувала: муз. керівник

Антонова О.М.

м Менделеевск 2015 р

Конспект інтегрованого музичного заняття в середній групі.

«Весняна подорож»

Інтеграція областей: «Пізнання», «Комунікація», «Здоров'я».

мета: Створити умови і атмосферу для відкриття дітьми нових знань і спільної діяльності на музичному занятті.

завдання:

розвивати у дітей естетичний смак до класичної музики, аналізувати музичні твори;

розвиток вокальних, хорових і творчих навичок;

вчити кожну дитину самостійно знаходити потрібну співочу інтонацію, розвивати ладовий слух;

розвивати здатність до образним і вільним імпровізацій;

розвивати уяву;

спонукати дітей в русі, пластиці, живопису виражати почуття, викликані музикою;

Методи і прийоми: проблемний, пошуковий, вербальний прийом, метод творчих завдань, словесний метод.

устаткування: магнітофон, мольберт, портрети композиторів, дитячі музичні інструменти (дзвіночки, музичні коробочки, трикутники, брязкальця), картина «Весна», штучні квіти, парасольку і сонечко

Хід заняття:

Під музику П. Чайковського «Пролісок» діти входять в зал.

М. р .: Привіт, хлопці. Сьогодні ми з вами вирушимо подорожувати в країну музики. Нас чекає зустріч з улюбленими композиторами, знайомими піснями і знайомство з новими музичними творами. Поспішайте, музика нас кличе!

Музикальний керівник: Скажіть, хлопці, як називається музичний твір, яке ви зараз прослухали?

діти: «Пролісок»

М. р .: А хто написав цей твір?

діти: П. І. Чайковський.

М. р .: Музика П. І. Чайковського перенесла нас на квіткову галявину, де розквітли проліски. Давайте ми представимо з вами, що ми квіти проліски і передамо в русі характер музики; зобразимо, як піднімаються назустріч сонцю бутони квітів, як вони погойдуються на вітрі.

Звучить "Пролісок» П. І. Чайковського. Діти танцюють.

М. р .: Молодці дівчатка, у вас вийшов дуже гарний танець. А зараз я пропоную вам трошки відволіктися і пограти в гру «Сонечко і дощик».

Коли світить сонечко будемо ми гуляти,

Стрибати, веселитися, бігати і скакати.

А якщо хмаринка супиться і загрожує дожем,

Сховаємося під парасолькою і дощик перечекаємо.

Гра «Сонечко і дощик»

М. р .: Дощик пройшов,а після дощу на дорогах утворилися великі ...діти: Калюжі.

М. р .: Правильно, калюжі, де люблять купатися Горобці. А давайте дружно, дзвінко, виразно, чітко вимовляючи всі слова, згадаємо нашу пісеньку про «Горобця».

Діти виконують пісню «Воробей».

М. р .: Хлопці, за характером ця пісенька яка? А горобець летить восени в теплі краї. Що нам бажає горобець?

діти: відповіді

М. р .: Молодці, правильно! От скажіть, проліски, калюжі, дощ, дзюрчання струмочків - це прикмети якого часу року?

діти: Прикмети весни ..

М. р .: А які ще прикмети весни ви можете мені перерахувати.

діти: перераховують.

М. р .: Абсолютно вірно, все це прикмети весни. Ось і на нашій картині зображена весна, і всі ці прикмети, які ви перерахували можна тут побачити. Нагадайте мені, будь ласка, хто малює картини?

діти: художники

М. р .: А хто пише, пише музику?

діти: Композитор.

М. р .: Роботу художника ми з вами побачили, а зараздавайте послухаємо, як композитор зміг розповісти про весну в своєму творі. Сьогодні ми з вами послухаємо роботу раніше відомого нам композитора Едварда Гріга. Називається твір «Навесні».

Слухання музичного твору Е. Гріга «Навесні».

М. р .: Ну що ж, сподобалося вам твір? Що ви почули? Яка картина з'явилася у вас в голові під час прослуховування даного твору? Протягом усього твору був один і той же характер?

діти: відповіді.

М. р .: Ну а тепер я б хотіла з вами провести музично-дидактичну гру «Вгадай-ка». Хочете пограти? Зараз я буду включати вам записи звучання різних музичних інструментів, а ви повинні будете їх відгадати.

Музично - дидактична гра «Вгадай-ка».

М. р .: Ви впоралися із завданням, вас чекає весела гра. Давайте, ми трішечки побудемо музикантами. За допомогою дитячих музичних інструментів спробуємо теж розповісти про весну.

Гра "Оркестр"

М. р .: Ну що ж хлопці, на цьому, наше заняття підійшло до кінця. Що нового ви сьогодні дізналися? Що вам найбільше сподобалося?

діти: відповіді.

М. р .: Я пропоную вам відобразити своє враження про наше занятті: діти прикріплюють смайлики на екран «Настрій». Якщо вам заняття сподобалося, ви клеїте веселі смайлики, а якщо немає, то сумні. Ви великі молодці, дуже добре займалися. Спасибі вам і до побачення!

Оксана Жіводерова
Конспект інтегрованого музичного заняття в середній групі дитячого садка

Конспект інтегрованого музичного заняття в середній групі дитячого садка.

мета: Вчити дітей відчувати настрій через сприйняття музики, Спів, рух. Формувати творчі прояви у всіх видах музичної діяльності.

завдання: Вчити висловлюватися про музиці, Емоційно відгукуватися на музику контрастного характеру. Закріплювати навичку вільної танці. Заохочувати самостійність при виборі способів дії для передачі образів.

устаткування: Ширма у вигляді будиночка, велику хустку, м'яка іграшка кішка, музична шкатулка, Корзина, клубочки ниток.

Хід заняття.

Діти входять в зал, вітаються.

лунає звучання музичної шкатулки.

Музикальний керівник: Хлопці, що це за дивна музика зазвучала у нас в залі? Як ви думаєте, який у неї настрій (Ніжне, сумне). Вірно. Але звідки лунають ці звуки? (Йде разом з дітьми на звук). музика кличе нас в цей красивий будиночок (Знімає хустку, кіт. Він був накритий).Хто в ньому живе? Давайте постукаємо.

(Вихователь виводить кішку з перев'язаною лапкою, постає поруч з будиночком і сумно нявкає)

Хлопці, давайте запитаємо кицьку, чому вона така сумна.

діти: Кицька, чому ти сумна?

Музикальний керівник: Хлопці, хочете послухати історію, яку допоможе мені розповісти музика? Сідайте на килим.

Діти сідають на килим. Вихователь сідає на стілець перед дітьми. Він гладить кішку, шкодує її. музичний керівник виконує п'єсу А. Гречанінова «Котик захворів»

Музикальний керівник: Який настрій у цієї музики? (Сумне, жалібне). Правильно! Називається ця п'єса «Котик захворів». Може бути, у котика зламана лапка, як у нашій кішечки? Давайте її пошкодуємо. Дивіться, наша кицька повеселішала, значить, лапка у неї більше не болить! (Пропонує зняти пов'язку).

А зараз інша музика розповість нам про настрої котика.

Педагог виконує п'єсу А. Гречанінова «Котик видужав»

Музикальний керівник: А у цій музики який настрій? Про що вона нам розповіла? (музика весела, Радісна, лапка у котика одужала). Правильно! П'єса так і називається- «Котик видужав».

Наша кицька запрошує вас пограти. Але спочатку давайте згадаємо: Як люблять грати кошенята (Вони люблять бігати, стрибати, полювати, ловити мишей і т. Д). Я думаю вам неважко буде перетворитися в маленьких кошенят. А вихователь і кицька будуть відгадувати, що ваші кошенята роблять.

Звучить п'єса Т. Ломової «Кошеня грає» діти під музику зображують різні дії кошенят.

Музикальний керівник: А тепер придумайте своїм кошенятам нові руху. (П'єса повторюється, діти по-новому зображують дії). П'єси для фортепіано розповіли нам історію котика: Як він сумував, коли хворів, як повеселішав, коли одужав. Різне настрій добре передають і пісня. Ви ж знаєте такі пісні (Відповіді дітей). Перш ніж їх заспівати, покличемо пісеньку-помічницю.

Педагог просить дітей сісти на стільці. Виконує на фортепіано фрагмент пісні «Тихіше, миші». Запитує якими словами можна визначити настрій музики(Жартівливе, насторожене)

Музикальний керівник: А ви помітили, яка це «Хитра» мелодія: Вона не стоїть на місці, а слід за словами і допомагає нам краще зрозуміти їх зміст (Демонструє на фортепіано). Давайте виразно заспіваємо цю пісеньку. (Діти співають)

Музикальний керівник: А цю пісеньку впізнаєте?

Виконує фрагмент пісні «Кішка і кошеня» Діти відповідають.

Музикальний керівник: При виконанні цієї пісеньки вам потрібно постаратися передати ласкаве, грайливий, веселий настрій. А під час програшу спробуйте показати дії грайливого кошеняти (Діти виконують пісню, супроводжуючи спів рух). Нашої кицьки дуже сподобалися ви і ваші пісеньки. Вона дарує вам свої найулюбленіші іграшки-різнокольорові клубочки.

Публікації по темі:

Конспект інтегрованого музичного заняття в середній групі «Зимові забави» Конспект інтегрованого музичного заняття в середній групі «Зимові забави». Мета: -створення позитивного емоційного фону, розвиток.

Конспект інтегрованого освітнього події про Байкалі з дітьми середньої групи дитячого садка Конспект Інтегрованого організованого освітнього заходу «Подорож на Байкал» Інтеграція ГО: пізнання, мовне ,.

Конспект інтегрованого заняття з ФЕМП в старшій групі дитячого садка «Веселий рахунок» "Веселий рахунок". Мета: виховувати любов до математики; продовжувати вчити дітей складати і вирішувати прості арифметичні задачі, на складання.

Конспект інтегрованого заняття «Карельские візерунки» в підготовчій до школи групі дитячого садка Конспект інтегрованого заняття

Мета. Залучення дітей до цінностей традиційної російської культури, підтримка інтересу до різних видів музичної діяльності.

Завдання.

Вчити активно сприймати музику за допомогою використання музичного фольклору;

Формувати виконавські навички в області співу, руху, музикування;

Розвивати пісенну творчу фантазію, вміння складати свою мелодію для пісеньки пташенят;

Формувати звуковисотний, ритмічний слух, уміння передавати через рухи характер музики, змінювати руху відповідно до музичних фразами;

Продовжувати вчити вільно орієнтуватися в просторі.

Матеріал й устаткування.

Технічне оснащення: мультимедійний дисплей і сам комп'ютер, музичний центр;

Музичний матеріал (аудіозаписи): пісня «Осінь настала», шум дощу, пісні з м / ф «Маша і ведмідь»;
Демонстраційний матеріал: картки, що зображують матрьошок для орієнтування в залі (врозтіч, парами, в колону, в коло);

картки із зображенням мам птахів і їх пташенят за кількістю дітей, музична драбинка;

металофон;
молоточок - собачка;

магнітна дошка.

хід заняття

Діти під музику заходять в зал, сідають на стільчики, вітаються один з одним і педагогом пісенькою-привітанням.

Пісня-привітання «Здрастуйте»

(На розсуд музичного керівника)

Слайд 2. Маша в селі.

Музикальний керівник. Хлопці, ви знаєте, хто нас сьогодні запрошує в гості? Дівчинка Маша з мультфільму «Маша і Ведмідь». У неї вдома живуть різні домашні тварини і птахи, і вона хоче нас з ними познайомити.

Мал. 1. Марійка.

Музикальний керівник. На чому можна поїхати в гості в село? (Відповіді дітей.) Соня пропонує на поїзді. Чи згодні? Встаньте точно так же, як Матрьошки на картці (див. Рис. 2).

Мал. 2. Матрьошки.

Музикальний керівник. Сідайте в вагончики, а машиністом буде Єгорка (див. Фото 1.)

Фото 1.

Слайд 3. Паровозик їде по лісі.

Музично-ритмічне вправу «Поїзд».

Діти стають один за одним, кладуть руки на плечі попереду стоїть і тупає кроком рухаються по залу під музику «Паровоз» Л.Компанейца .

Слайди 4 - 5. Маша зустрічає дітей.

Музикальний керівник. Ось ми і приїхали.

Слайд 6. Будиночок Маші з тваринами.

Музикальний керівник. Подивіться на екран і скажіть, хто живе у Маші будинку. (Діти відповідають, що це кішка, собака, курочка з курчатами і качка з каченятами.)

Кіт Васька - це перша домашня тварина, з яким хоче познайомити нас Маша.

Слайд 7. Кіт Васька.

Музикальний керівник. Як він нявкає? (Діти відповідають.)У кожного з вас кота вийшов свій голос і свій характер. А зараз покажіть, будь ласка, як нявкає кіт Васька, коли він знаходиться в доброму настрої, наприклад, гріється на сонечку. (Діти ласкаво і ніжно нявкають).

Музикальний керівник. А яким стане голос Васьки, коли він засмучений. Уявіть, наприклад, що у нього закінчилося молоко або втекла мишка.

Музикальний керівник. Ви вже знаєте, що людина, яка пише музику, називається ... (композитор). А ще є народна музика, яку склали люди, які жили дуже-дуже давно. Кожен, хто слухав таку музику, додавав в неї щось своє. І тому початкове авторство забулося. Сьогодні я хочу познайомити вас з російською народною піснею «Ходить Васька сіренький». Слухайте її уважно і почуєте, як змінюється характер і поведінку кота (Див. Рис. 2)

Слухання російської народної пісні «Ходить Васька сіренький» ( «З двору, зі дворика» Російські народні ігри-хороводи для дітей молодшого віку. Упоряд. М.Медведева. Москва, 2005 г.)

Рис 2.Васнецов Ю. Ходить кіт по лавочці.

Музикальний керівник. Хлопці, підкажіть мені, яка звучала музика? (Виконує фрагменти музичного твору).

Спочатку музика була спокійна, плавна - це Васька ходив, вмивався.

Потім кіт нечутно обходив будинок - і музика зазвучала обережніше, тихіше.

А в кінці пісні кіт Васька погрожував мишкам - і музика стала смілива, хоробра, рішуча.

Сподобалася вам пісня? Давайте я ще її заспіваю для вас на наступному занятті.

Слайд 8. Будиночок Маші, кіт і собачка.

Музикальний керівник. Ось прибігла до ганку собачка. Її звуть Дружок.

Слайди 9, 10. Собачка Дружок.

Музикальний керівник. Дружок проситься до хати, бо збирається йти дощ, а Маша собачку в будинок не пускає. Давайте покажемо, як Дружок піднімається на ганок по драбинці і спускається з нього. Подивіться, у мене є маленький молоточок - з наконечником у вигляді собачки Дружка. Нехай він ходить по драбинці на магнітній дошці разом з вихователем, а ми будемо показувати рух мелодії рукою.

Слайди 11, 12. Собачка на драбинці.

Распевка «Драбинка» (Н.А.Ветлугина «Музичний буквар», Москва, «Музика», 1985 г.)

Музикальний керівник. Як називається цей музичний інструмент? (Демонструє металофон.) Давайте згадувати музичні загадки про собачку, як вона рухається по драбинці: вгору, вниз або стоїть на одному місці. Нагадаю, як потрібно правильно тримати молоточок.

Загадки на металофоні.

Одна дитина грає мелодію на металофоні, а інший - показує молоточком на магнітній дошці рух собачки по драбинці (див. Фото 2

Фото 2. Загадки на металофоні «Куди йде собачка».

Лунає шум дощу в звукозапису.

Слайд 13. Будиночок Маші, дощ. Всі тварини сховалися.

Музикальний керівник. Ось і дощ почався, всі домашні вихованці Машини розбіглися. Діти, давайте заспіваємо пісню про осінній дощик.

Діти виконують пісню «Осінь настала» Музика та слова С.Г.Насауленко (збірник «Восени в лісі», «Дзвіночок» №19, 2000 г.).

Див. Додаток 1.

Слайд 14. Будиночок Маші. Немає пташенят.

Музикальний керівник. Молодці, хлопці, добре пісню виконали. Дощик закінчився. Ой, подивіться, кого-то не вистачає на малюнку після дощу? (Діти відповідають, що немає пташенят). Так, хлопці, пташенята, напевно, злякалися дощу і сховалися. Давайте покличемо їх.

Слайди 15-17. Курка, качка, гуска.

Музично-дидактична гра «Де мої дітки?»

Вихователь пропонує кожній дитині взяти картку із зображенням курчати, каченяти або гусеня. Музичний керівник демонструє слайд із зображенням мами-курки і співає на ноті «до» першої октави: «Де мої хлопці? Ко-ко-ко ». Діти, у яких картки з курчатами, співають на ноті «сіль» першої октави: «Мамочко, ми тут. Ко-ко-ко ». Далі своїх пташенят шукає мама-качка і мама-гуска (див. Рис. 3).

Рис 3.Васнецов Ю. Курочка.

Музикальний керівник. Хлопці, а хто хоче придумати свою нову пісеньку для ваших пташенят?

Пісенна творчість. Діти імпровізують у виконанні нескладних мелодій.

Слайд 18. Будиночок Маші. Всі домашні тварини на місці.

Музикальний керівник. Всі пташенята вийшли з укриттів. А два веселих гуся ніяк не хочуть виходити з канавки. Від кого ж вони сховалися? Від Машиною бабусі? Давайте покажемо інсценування. Встаньте врозтіч по залу.

Інсценування р. нар. пісні «Два веселих гуся».

(М.Картушіна «Вокально-хорова робота в дитячому садку». Москва, 2010)

Слайди 19, 20.Два веселих гуся.

Діти виконують інсценування пісні «Два веселих гуся».

Рис 4. Два веселих гуся.

Музикальний керівник. Всі птахи знайшлися. Зраділа Маша, і їй захотілося разом з вами потанцювати. Виходьте, хлопці, на «Парну танець».

Діти виконують «Парну танець» літ.нар.мел. обр.Т. Попатенко (Зб. «Музика в дитячому садку: пісні, ігри, п'єси для дітей 4-5 років» Упоряд. Н.А.Ветлугина, І.Л.Дзержінская, Москва, 1967 г.)

Слайд 21. Кіт Васька.

Музикальний керівник. Машин кіт Васька дуже хоче, щоб ви пограли з ним. А хто буде котом - допоможе визначити лічилка. Та не проста, а її придумали в старовину в нашій Вологодської області в Кадуйського району.

- Марфушека, подай відро.

- На що відро?

- Корів доїти. Тобі водити.

Музично-ритмічна гра «Хитрий кіт». Музика і слова С.Г.Насауленко (Збірник «Музичні гри» «Дзвіночок», №12, 1999 г.).

На вступ виходить кіт, сідає посеред грають навпочіпки. Діти-мишки гуляють по залу і співають. Із закінченням пісні кіт ловить мишок. Гру повторити 2 - 3 рази зі зміною провідних.

Див. Додаток 2.

Рис 4. Ю. Васнецов. Тінь-потетень.

Слайд 22. Маша з півником.

Музикальний керівник. Дуже весело грати у дворі у Маші, але нам пора повертатися в дитячий сад. Попрощайтеся з Машенькою, заспівайте їй «До побачення». На чому ми поїдемо назад? Встаньте один за одним - наш поїзд відправляється в дитячий сад.

Слайд 23. Паровозик їде по лісі.

Музично-ритмічне вправу «Поїзд».

Діти, як на початку заняття, встають один за одним, кладуть руки на плечі впередистоящей і тупає кроком йдуть по залу під музику «Паровоз» Л.Компанейца .

пісня «Паровоз» муз. З. компанійців, сл. О. Висоцький, ісп. Юлія Степанова-Пинус.

Слайди 24, 25. Дитячий садок.

Музикальний керівник. Ми повернулися в дитячий сад. Давайте станемо в коло, і ви скажете: чи сподобалося вам наше подорож до Маші? А може бути, в наступний раз Маша нас покличе в гості до самого ведмедю Міші. Давайте на прощання все разом неголосно скажімо: «Ми молодці». (Діти вимовляють фразу.) А тепер скажіть її трохи голосніше, і ще голосніше. Ви, дійсно, молодці!

(Діти йдуть із залу під музику з мультфільму «Маша і ведмідь»).

Макарова Юлія Ігорівна , музикальний керівник,

МБДОУ «Судскій дитячий сад комбінованого виду« Світлячок »,

селище Суду, Вологодська обл.

Схожі статті