Пляцковский сердитий дог буль читати. Конспект уроку з літературного читання "Сердитий дог Буль" М.Пляцковскій

Відкритий урок по літературному читання

М. Пляцковский «Сердитий дог

Буль », Ю.Ентін« Про дружбу »

Вчителі початкових класів

Гумен О.В

Мета: познайомити дітей з твором М. Пляцковского «Сердитий дог Буль», віршем

Ю.Ентіна «Про дружбу»

Завдання уроку:

1.Предметние:

Відпрацьовувати навички виразного читання;

Розвиток вміння висловлювати своє ставлення до героїв;

а) пізнавальні УУД:

Розвиток вміння виділяти необхідну інформацію з тексту;

Розвиток вміння знаходити відповіді на питання, використовуючи текст твору;

Розвиток вміння проводити спостереження і робити самостійні висновки;

Розвиток вміння систематизувати знання.

б) комунікативні УУД:

Формування вміння працювати в групах: вміння слухати і чути, домовлятися, розподіляти ролі, представляти роботу своєї групи

Слухати і розуміти мову інших

в) регулятивні УУД:

Вчити дітей контролювати свою промову при вираженні своєї точки зору на задану тематику;

Вчити самостійно оцінювати свої думки і висловлювання;

Вчити ставити нові навчальні завдання у співпраці з учителем, приймати і розуміти алгоритм виконання завдань.

3. Особистісні:

Формувати уявлення про етикетних нормах поведінки в процесі роботи з іншими читачами

Формувати вміння розуміти і розділяти позитивні якості особистості: дружелюбність, доброту

Тип уроку: Урок вивчення та первинного закріплення нових знань

Обладнання, що використовується:

Обладнання: комп'ютер і проектор, картки-схеми, картки для роботи в групі.

Хід уроку

I. Мотивація.

Поверніться один до одного і посміхніться. Я хочу, щоб наш урок пройшов світло і приніс користь.

З яким настроєм ви починаєте урок? Покажіть.

Я бачу, що ви позитивно налаштовані на роботу. Побажаємо всім нам удачі.

II. Актуалізація знань.

Робота зі складової табліцей.Работа зі скоромовками. слайд 1,2,3

Що можна сказати про цю людину, дивлячись на портрет? слайд 4

Насправді ви його добре знаєте. Він автор книг для дітей і чудових дитячих пісень, таких як «Посмішка», «Разом весело крокувати», «Коли мої друзі зі мною», «Двічі два - чотири», «Чого навчають в школі», «Блакитний вагон». Це Михайло Спартакович Пляцковский.

Відгадайте загадки.

Загарчав живий замок, Ліг біля дверей поперек,

Дві медалі на грудях, Краще в будинок не заходь. (Собака)

Дивовижний дитина: Тільки вийшов з пелюшок,

Може плавати і пірнати, Як його рідна мати. (Каченя)

Як ви вважаєте, що може пов'язувати між собою собаку і каченяти?

ΙΙΙ.Сообщеніе теми.

ΙV.Новий матеріал

А М. С. Пляцковский придумав одну історію, героями якої є собака і каченя. Познайомимося з цією історією.

Знайомство з твором.

Відкрийте підручник на с. 48.

Прочитайте назву твору.

Висловіть припущення, про що буде текст. Вам може допомогти малюнок. слайд 5

Що могло статися з сердитим догом?

2.Чтеніе тексту вчителем.

Познайомимося з текстом і перевіримо наші припущення.

3. Перевірка сприйняття. Лексичний аналіз.

Чи підтвердилися ваші припущення?

Як каченя назвав дога?

Чи можна сказати, що слова «сердитий» і «шкідливий» близькі за змістом?

Пояснимо значення слів.

Звернемося до тлумачного словника Ожегова.

Сердитий - схильний сердитися, дратівливий.

Шкідливий - заподіює шкоду, небезпечний.

Ці слова різняться за змістом. Вони мають негативне забарвлення. Підкреслюють характер дога: не тільки сердитий, але і шкідливий.

4. Робота в групі

1группа Складає характеристику Дога.

2 група Складає характеристику каченяти

3 група Складає прислів'я. слайд 7-8-9

Презентація робіт кожної групи.

Физминутку

Знайомство з віршем «Про дружбу». читання учителем

Відповіді на запитання.

Виразне читання учнями.

Перегляд пісні - кліпу про дружбе.СЛАЙД 10

Узагальнююча бесіда.

Ми послухали виступи хлопців. Давайте тепер спробуємо розібратися, який урок дав маленький каченя великого собаку.

А я хочу запитати, який урок дав маленький каченя всім нам?

Узагальнення вчителя: - Душа стає тим багатшою, чим більше вона віддає іншим людям. Той, хто зробив добро іншій людині, і сам став добрішим і радіснішим. І добрішим став той, кому він допоміг. І добрішим став весь світ. «Поділися усмішкою своєю - і вона до тебе не раз ще повернеться! - так співається у відомій дитячій пісеньці на слова М. Пляцковского.

Давайте ж дарувати один одному посмішки і творити добро.

V. Рефлексія.

Наш урок добігає кінця. З чим ви йдете сьогодні з уроку?

Мені і нашим гостям буде цікаво дізнатися, як ви себе почуваєте в кінці нашої розмови.

Які навчальні завдання ставили на початку уроку? Виконали ми навчальні завдання?

1. Чи читали казку М. С. Пляцковского «Сердитий дог Буль», вірш «Про дружбу»

2. Думали, міркували, висловлювали свою точку зору в ході роботи над казкою, коли відповідали на питання, працювали в парі, в групі.

3. Чи аналізували вчинки героїв твору: Дога Буля і каченяти Крячіка.

Слайд 11- Дякую за урок!

«Напевно, можна злетіти ... з розгону», - вирішив Умка. Він швидко-швидко почимчикував лапами по снігу, але замість того щоб злетіти, перекувиркнулся стільки раз, що у нього навіть голова закрутилася.

«Ні, щось не те», - подумав Умка, встав, обтрусився від снігу і пошкандибав до тієї самої скелі, на якій гагари шуміли.

«Спробую краще зі скелі злетіти, як ці самі гагари. Зі скелі-то кожен полетить? » - розхрабрився Умка.

Сяк-так вдалося ведмежаті видертися на скелю. Закрив він від страху очі, замахав лапами і ... стрибнув. Добре ще, що потрапив Умка прямо в замет і не дуже забився. Вибрався він із замету і бурчить:

З цієї скелі можна полетіти ... тільки на землю! .. А я хочу - в небо!

Постояв Умка, постояв. За вухом лапою почухав і каже сам собі:

Ці птахи, видно, тому літають, що у них є крила. Почекаю, коли у мене виростуть. А поки піду повчуся у мами рибу ловити.

ТЮЛЕНТЯЙ

Тюлентяй - це тюлень. Він в країні Тюленин живе. Далеко-далеко на Півночі, де блакитні крижані гори по Студеному океану плавають, де холодна завірюха свище свою протяжну пісню, де від снігу вся земля біла-пребелая.

Тюлейтяй не злий. Чи не кусається. Нікого не ображає. Тільки дуже лінивий. Такий ледачий, що про це варто розповісти.

Пірнають його друзі в воді, рибу ловлять, а Тюлентяй лежить на крижині, не ворушиться навіть. Відкриє пащу і чекає, щоб риба сама в неї стрибнула.

Гей, Тюлентяй! - кричать тюлені. - Годі спати! Ти так всю рибу проспиш!

Чи не просплю! - відповідає Тюлентяй. Позіхне, на інший бік повернеться і продовжує дрімати.

Одного разу з ним така історія трапилася. Запросили Тюлентяя на іменини. Всі гості зібралися. Тільки його немає.

Знову проспав, напевно ... - вирішила іменинниця. Тут один маленький тюлененок приплескалися і пищить:

Крижину в океан віднесло! Крижину в океан віднесло!

Яку крижину? - сполошилися тюлені.

Ту саму, на якій тюлем попелиці спить? Поспішили тюлені на допомогу. Але крижини і сліду не було. Ні крижини, ні Тюлентяя.

Шкода бідолаху, - сказав старий-престарий тюлень. - Хоча він і ледар порядна, а шкода все-таки?

Але через півроку крижину знову до берега прибило. Дивляться тюлені, очам не вірять: лежить на боці Тюлентяй і сопе, як ні в чому не бувало. Навіть вусом не веде.

Здрастуй, Тюлентяй! З поверненням! - закричали навперебій тюлені. Тюлентяй тільки позіхнув разочок і пробурчав сонно:

Чи не ме ... шай ... ті спати ...

Ось який ледар Тюлентяй! Навіть за півроку не виспався!

Сердито ДОГ БУЛЬ

Дог Буль завжди гарчав.

Кого не побачить - відразу свої зуби скалить. І очі витріщає.

Це, значить, щоб його всі боялися. Кличе він якось до себе каченяти Крячіка:

Йди сюди!

А чи не вкусиш? - запитав каченя.

Дуже мені треба тебе кусати!

Зупинився каченя біля Буля. А той і запитуємо.

У тебе багато ін-р-рузей?

Ба-го! Ось вважай: курча Фью, корова Муренко, козеня Мармеладік, поросят ...

Досить, - перебив дог Буль. - Ти скажи мені краще, чому це так виходить: у тебе, такого крихітного і слабенького, стільки друзів, а у мене, такого великого, хороброго і сильного, немає жодного?

Ось ще? - замахав крильцями каченя. - Хто ж погодиться дружити з таким злим і шкідливим псом? Ось якщо ти сам процес-Крят на всіх кидатися, гавкати і лякати, тоді інша справа!

стрибати БУДИНОЧОК

На перерві в звірячою школі першокласники знайомитися стали. Кожен з них про себе розповідав: де живе, що любить.

Я в полі живу, - сказав Кролик. - Найбільше на світі люблю маму і ... морквину.

А моя квартира - на гілках кокосової пальми, - сказала Мавпочка. - І мені дуже подобаються банани.

Потім говорили Слоненя і мишеня, Їжачок і Жабеня. Тільки Кенгуренок мовчав, ніби води в рот набрав.

А де ти живеш? - запитав його Кролик. - Може, ти ... бездомний?

Я не бездомний. Я живу ... у мами ... в сумці ... - образився Кенгуренок.

У сумці? - недовірливо похитав головою Слоненя. - А коли твоя мама стрибає-скаче, ти теж там сидиш?

Звісно? Я в цій сумці сплю? - відповів Кенгуренок.

Значить, ти живеш в ... стрибає будиночку? Ось чудово? - крикнув Їжачок.

Кваква преквасная ква - квартира? - прокумкав Жабеня. І всі звірі-першокласники з цим погодилися.

МИШЕНЯ КРОШКА ВИХОДИТЬ НА ЛІД

Після того як по телевізору показували фігурне катання, мишеня Крихітка твердо вирішив освоїти цей красивий вид спорту.

Купи мені ковзани, мама, - сказав він. - Я хочу стати фігуристом?

Куди тобі? - замахала мама лапками. - Впадеш? Розіб'єшся?

Це я впаду? Це я розіб'юся? - наполягав на своєму мишеня. - Ось побачиш, я ще чемпіоном стану. В одиночному катанні ...

Купила мама своєму Крихітці новенькі блискучі ковзани - і відправився він на каток. Вийшов на лід, а лапки роз'їжджаються в різні боки. Не стримався Крихітка - і розтягнувся на льоду. Піднявся і знову - шльоп. Стало зрозуміло, обтрусився - і покотився. Котиться, а зупинитися не може.

Відійди! - кричить. - зашибісь! Іди з дороги!

А на ковзанці в цей час змагання юних фігуристів проходили. Мишеня зовсім не знав про це. Він летів без зупинки. Все крутилося, миготіло, пливло у нього перед очима. Крихітка нічого не бачив, нічого не чув, нічого не розумів.

Кролик Кочерижка якраз закінчував виступ, коли на нього, звідки не візьмись, наскочив мишеня. Кролик мало не впав, але все-таки встиг підхопити і підняти над собою маленького Крихітку. Швидкість мишеняти передалася кролику - і вони стрімко закружляли під веселе схвалення публіки.

Спортивний суддя ослик Алфавіт розгубився, так як замість одиночного катання кролика Кочеріжки раптом вийшло щось інше. Але суддя швидко знайшов вихід зі скрутного становища:

У парному катанні чемпіонами Крижаний Конькініади стали кролик Кочерижка і мишеня ... мишеня ... Як тебе звуть, мишеня?

Крихітка ...

І мишеня Крошка! - під оплески глядачів оголосив суддя. - Переможці нагороджуються пам'ятними подарунками! Оркестр, туш!

Відкритий урок по літературному читання

М. Пляцковский «Сердитий дог

Буль », Ю.Ентін« Про дружбу »

Вчителі початкових класів

Гумен О.В

Мета: познайомити дітей з твором М. Пляцковского «Сердитий дог Буль», віршем

Ю.Ентіна «Про дружбу»

Завдання уроку:

1.Предметние:

Відпрацьовувати навички виразного читання;

Розвиток вміння висловлювати своє ставлення до героїв;

а) пізнавальні УУД:

Розвиток вміння виділяти необхідну інформацію з тексту;

Розвиток вміння знаходити відповіді на питання, використовуючи текст твору;

Розвиток вміння проводити спостереження і робити самостійні висновки;

Розвиток вміння систематизувати знання.

б) комунікативні УУД:

Формування вміння працювати в групах: вміння слухати і чути, домовлятися, розподіляти ролі, представляти роботу своєї групи

Слухати і розуміти мову інших

в) регулятивні УУД:

Вчити дітей контролювати свою промову при вираженні своєї точки зору на задану тематику;

Вчити самостійно оцінювати свої думки і висловлювання;

Вчити ставити нові навчальні завдання у співпраці з учителем, приймати і розуміти алгоритм виконання завдань.

3. Особистісні:

Формувати уявлення про етикетних нормах поведінки в процесі роботи з іншими читачами

Формувати вміння розуміти і розділяти позитивні якості особистості: дружелюбність, доброту

Тип уроку: Урок вивчення та первинного закріплення нових знань

Обладнання, що використовується:

Обладнання: комп'ютер і проектор, картки-схеми, картки для роботи в групі.

Хід уроку

I. Мотивація.

Поверніться один до одного і посміхніться. Я хочу, щоб наш урок пройшов світло і приніс користь.

З яким настроєм ви починаєте урок? Покажіть.

Я бачу, що ви позитивно налаштовані на роботу. Побажаємо всім нам удачі.

II. Актуалізація знань.

Робота зі складової табліцей.Работа зі скоромовками. слайд 1,2,3

Що можна сказати про цю людину, дивлячись на портрет? слайд 4

Насправді ви його добре знаєте. Він автор книг для дітей і чудових дитячих пісень, таких як «Посмішка», «Разом весело крокувати», «Коли мої друзі зі мною», «Двічі два - чотири», «Чого навчають в школі», «Блакитний вагон». Це Михайло Спартакович Пляцковский.

Відгадайте загадки.

Загарчав живий замок, Ліг біля дверей поперек,

Дві медалі на грудях, Краще в будинок не заходь. (Собака)

Дивовижний дитина: Тільки вийшов з пелюшок,

Може плавати і пірнати, Як його рідна мати. (Каченя)

Як ви вважаєте, що може пов'язувати між собою собаку і каченяти?

ΙΙΙ.Сообщеніе теми.

ΙV.Новий матеріал

А М. С. Пляцковский придумав одну історію, героями якої є собака і каченя. Познайомимося з цією історією.

Знайомство з твором.

Відкрийте підручник на с. 48.

Прочитайте назву твору.

Висловіть припущення, про що буде текст. Вам може допомогти малюнок. слайд 5

Що могло статися з сердитим догом?

2.Чтеніе тексту вчителем.

Познайомимося з текстом і перевіримо наші припущення.

3. Перевірка сприйняття. Лексичний аналіз.

Чи підтвердилися ваші припущення?

Як каченя назвав дога?

Чи можна сказати, що слова «сердитий» і «шкідливий» близькі за змістом?

Пояснимо значення слів.

Звернемося до тлумачного словника Ожегова.

Сердитий - схильний сердитися, дратівливий.

Шкідливий - заподіює шкоду, небезпечний.

Ці слова різняться за змістом. Вони мають негативне забарвлення. Підкреслюють характер дога: не тільки сердитий, але і шкідливий.

4. Робота в групі

1группа Складає характеристику Дога.

2 група Складає характеристику каченяти

3 група Складає прислів'я. слайд 7-8-9

Презентація робіт кожної групи.

Физминутку

Знайомство з віршем «Про дружбу». читання учителем

Відповіді на запитання.

Виразне читання учнями.

Перегляд пісні - кліпу про дружбе.СЛАЙД 10

Узагальнююча бесіда.

Ми послухали виступи хлопців. Давайте тепер спробуємо розібратися, який урок дав маленький каченя великого собаку.

А я хочу запитати, який урок дав маленький каченя всім нам?

Узагальнення вчителя: - Душа стає тим багатшою, чим більше вона віддає іншим людям. Той, хто зробив добро іншій людині, і сам став добрішим і радіснішим. І добрішим став той, кому він допоміг. І добрішим став весь світ. «Поділися усмішкою своєю - і вона до тебе не раз ще повернеться! - так співається у відомій дитячій пісеньці на слова М. Пляцковского.

Давайте ж дарувати один одному посмішки і творити добро.

V. Рефлексія.

Наш урок добігає кінця. З чим ви йдете сьогодні з уроку?

Мені і нашим гостям буде цікаво дізнатися, як ви себе почуваєте в кінці нашої розмови.

Які навчальні завдання ставили на початку уроку? Виконали ми навчальні завдання?

1. Чи читали казку М. С. Пляцковского «Сердитий дог Буль», вірш «Про дружбу»

2. Думали, міркували, висловлювали свою точку зору в ході роботи над казкою, коли відповідали на питання, працювали в парі, в групі.

3. Чи аналізували вчинки героїв твору: Дога Буля і каченяти Крячіка.

Слайд 11- Дякую за урок!

Дог Буль завжди гарчав. Кого не побачить - відразу свої зуби скалить. І очі витріщає. Це, значить, щоб його всі боялися. Кличе він якось до себе каченяти Крячіка:
- Йди сюди!
- А чи не вкусиш? - запитав каченя.
- Дуже мені треба тебе кусати!
Зупинився каченя біля Буля. А той і питає:
- У тебе багато ін-р-рузей? - Ба-ого! Ось вважай: курча Фью, корова Му-Renk, козеня Мармеладік, поросят ...
- Досить, - перебив дог Буль. - Ти скажи мені дучше, чому це так виходить: у тебе, такого крихітного і слабенького, стільки друзів, а у мене, такого великого, хороброго і сильного, немає жодного?
- Ось ще! - замахав крильцями каченя. - Хто ж погодився дружити з таким злим і шкідливим псом? Ось якщо ти сам процес-Крят на всіх кидатися, гавкати і лякати, тоді інша справа!

Сердитий Дог Буль

Можливо, вам будуть цікаві і наступні казки:

  1. Бідна Лючія залишилася круглою сиротою. Її батьки померли, і у неї тепер не було на світі ні душі навколо або рідний. Вона зібрала всі свої ...
  2. Добре було за містом! Стояло літо. Золотилася жито, зеленів овес, сіно було сметанно в стоги; по зеленому лузі ходив довгоногий лелека і базікав по-єгипетськи -...
  3. Сідло приросло до коня, сам приріс до сідла, з рота полум'я б'є - так їздив чорний Ногай. Одного разу напав він на одне село, спалив його, ...
  4. Одного теплого бузковим вранці шкандибав по дорозі каченя Крячік. Шкандибав і позіхав. Але не тому позіхав, що ні виспався, а просто від нудьги. "Погано бути ...
  5. Хлопчик взяв сіточку - плетений сачок - і пішов на озеро рибу ловити. Першою зловив він блакитну рибку. Блакитну, блискучу, з червоними пір'їнками, з круглими ...
  6. В одному болоті на купині під вербою вивелися дикі кряковие каченята. Незабаром після цього мати повела їх до озера по коров'ячої стежці. Я помітив їх ...

\u003e\u003e Література: М. Пляцковский. «Сердитий дог Буль», Д. Тихомиров. «Хлопчики і жаби». «Знахідка»

М. Пляцковский «сердито ДОГ БУЛЬ»,

Д. ТИХОМИРОВ «МАЛЬЧИКИ І ЛЯГУШКИ», «ЗНАХІДКА»

- удосконалювати навички читання цілими словами, вміння переказувати за планом;
- розвивати мовні вміння, творчі здібності, увагу, пам'ять;
- виховувати уважне ставлення до оточуючих людей.

устаткування: Слоговая таблиця; картки з іграми; картки з прізвищами авторів і з назвами творів; аудіозапис пісні «Якщо добрий ти».

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Перевірка домашнього завдання.

- Розкладіть картки парами:

Виразне читання віршів.

III. Постановка мети уроку.

- Сьогодні ми продовжимо читання творів з розділу «Я і мої друзі».

Послухайте пісню «Якщо добрий ти» (Сл. М. Пляцковского, муз. Б. Савельєва):

Дощик босоніж по землі їхній,
Клени по плечах плескав ...
Якщо ясний день, це добре,
А коли навпаки - погано.

Чуєш, як дзвенять в небі високо
Сонячних променів струни.
Якщо добрий ти, то завжди легко,
А коли навпаки - важко.

- Які стосунки можна назвати дружбою?
- Кого називаємо кращим другом?
- Чи може жадібний і злий чоловік бути справжнім другом?
- Сьогодні ми прочитаємо нові твори про дружбу і дбайливе ставлення до близьких людей.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Мовна хвилинка.

- Прочитайте чистоговорку:

Ша-ша-ша - мама миє малюка,
Шу-шу-шу - я лист пишу,
Аш-аш-аш - у Марини олівець,
Ща-ща-ща - ми несемо додому ляща,
Ащ-ащ-ащ- ми одягнемо плащ.

2. Відпрацювання навички читання.

- Прочитайте склади з таблиці і складіть слова:

3. Читання оповідання М. Пляцковского «Сердитий дог Буль».

- Прочитайте назву розповіді.
- Хто автор цього твору?
- Які породи собак ви знаєте?
- Що ви знаєте про Доге?
- Розгляньте ілюстрації.
- Як ви думаєте, про кого цей твір?

під-зи-ва-ет - кличе
не у-ку-сішь- не вкусить
ос-та-а-вил-ся- зупинився
Мар-ме-ла-дик - Мармеладік
по-лу-ча ет ся - виходить
кро-шеч-но-го- крихітного
сла-Бень-ко-го - слабенького
даху-лиш-ка-ми - крильцями

Далі учні читають розповідь вголос по ланцюжку.

4. Аналіз твору.

- Назвіть героїв оповідання.
- Як звали каченяти?
- Як звали дога?
- Як дог Буль показував свою силу?
- Про що запитав дог каченяти?
- Назвіть друзів каченяти.
- Прочитайте, над чим задумався дог Буль.
- Яку пораду догу дав каченя? Прочитайте.

5. Робота в парах.

- Підготуйте виразне читання оповідання за ролями.
- Як за допомогою голосу можна показати розмір і силу героїв оповідання?

Физкультминутка

Спав квітка і раптом прокинувся
(Тулуб вліво, вправо),
Більше спати не захотів
(Тулуб вперед, назад),
Ворухнувся, потягнувся
(Руки вгору, потягнутися),
Злетів вгору і полетів
(Руки вгору, вліво, вправо).
Сонце вранці лише прокинеться -
Метелик кружляє і в'ється
(Покружляти).

V. Продовження вивчення нового матеріалу.

1. Читання оповідання Д. Тихомирова «Хлопчики і жаби».

у-ві-да-чи- побачили
на-бра-ли - набрали
при-ня-лись - взялися
ви-су-ну-лась - висунулася
пе-ре-стань-ті - перестаньте
ра-зум-на-я- розумна

пустун - пустун;
забава - розвага;
розумна - володіє розумом.

- Прочитайте самостійно розповідь.
- Де грали хлопчики?
- Кого вони побачили в ставку?
- Для чого хлопчики набрали каменів?
- Прочитайте, з яким проханням звернулася до хлопчиків жаба.
- Чому вчить це оповідання?
- Чому автор використовує вираз "зла забава»? Що означає цей вислів?

2. Читання оповідання Д. Тихомирова «Знахідка».

знахідка - знайдена річ.

- Як ви думаєте, про що цей твір?
- Прочитайте слова, записані на дошці, спочатку по складах, потім цілими словами:

супу-сти-лся- спустився
кро-шеч-но-го - крихітного
жа-лоб-не-е - жалібніше
сле-пень-кий- слепенькій
зморив щі лась - зморщилася
ви-про-сил - випросив
ти-чет-ся - тикає
мор-доч-кою- мордочкою
під-ру-жив-ся- подружився

- Поясніть значення цих слів:

яр - глибока довга западина на поверхні землі;
черепок - маленьке блюдце з глини.

Заздалегідь підготовлені учні читають твори.

- Від чийого імені написано твір?
- Де хлопчик знайшов цуценя?
- Прочитайте, як виглядав щеня.
- Чому щеня перестав плакати?
- Куди хлопчик приніс цуценя?
- Прочитайте рядки, в яких описується, як годували цуценя.
- Яку кличку дали цуценяті? Поясніть, чому.
- Як ви думаєте, чому щеня полюбив свого господаря?

3. Переказ розповіді Д. Тихомирова «Знахідка».

- Скільки частин у тексті?
- З чого починається розповідь?
- Прочитайте його першу частину.
- Як її можна озаглавити?
- Прочитайте другу частину.
- Як її можна озаглавити?
- Прочитайте третю частину. Озаглавьте її.

Запис плану на дошці:

1. Знахідка.
2. Турбота.
3. Подяка.

- Підготуйте переказ за планом.

4. Ігри Діда Буквоїда.

Гра «Звіздар».


- За якою планетою спостерігає звіздар? Підкаже зірка. Її п'ять променів з'єднають потрібні літери. Найважче - вгадати, з якої літери почати.

VI. Підсумок уроку.

- З якими творами ми познайомилися на уроці?
- Чого навчають ці розповіді?

Домашнє завдання : Переказати вподобаний твір.

Літературне читання. 1-2 класи: поурочні плани по програмі "Школа Росії". Видавництво "Учитель", 2011. Зміст - Н.В. Лободина, С.В. Савінова та ін.

Схожі статті