Лисичка сестричка і сірий вовк конспект. Конспект уроку з літературного читання на тему: "Лисичка - сестричка і сірий вовк"

4 клас

2 відділення, 1 варіант

Тема: «Російська народна казка« Лисиця і вовк »».

Мета: сприяти розумінню змісту казки, розвивати усне мовлення в процесі театральної діяльності.

завдання:

    виявити знання змісту прочитаної казки в процесі дій з ляльками.

    коригувати пам'ять, увага, мислення, мова в процесі проведення спеціальних вправ.

    виховувати моральні якості особистості.

Устаткування: презентація, ширма, ляльковий театр, пальчикові ляльки, книга, картинки, маски, таблички, музика, коробка з секретом, картинка з рибою.

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

Привіт, хлопці. - Добридень.

Давайте познайомимось.

Мене звуть [Надія Геннадіївна.]

(Табличка з ім'ям учителя)

Скажіть, як вас звуть? [Як тебе звати?]

(Діти називають імена)

Зараз у нас буде [урок позакласного читання].

Повтори, [Віка]. - Урок позакласного читання.

Правильно.

(Слайд 2.)

Прочитайте. - Урок позакласного читання.

На уроці ми будемо:

працювати з картинками, грати].

відповідати на питання,

працювати з картинками,

грати.

(Слайд 3.)

Правильно.

Прочитай, [Катя], що ми будемо робити на уроці.

Сьогодні ви будете і

читачами, і артистами.

2. Мовна зарядка з елементами фонетичної ритміки.

артисти виступають

в театрі на сцені. Ось наша сцена. Йдіть сюди.

- [Будемо розмовляти].

Повтори, [Вова]. - Будемо розмовляти.

Будемо говорити як артисти.

Говоріть емоційно, виразно!

Давайте уявимо, що ми вовки.

Послухайте.

С_ А_ с_а_ с_а_ лисиця

Скажімо разом.

С_ А_ с_а_ с_а_ лисиця

Повтори, [Вітя].

Послухайте.

Са-со-су лисиця в лісі.

Скажімо разом.

Повтори, ...

А тепер уявіть, що ми лисиці.

Послухайте.

С_ А_ с_а_ с_а_ лисиця

Скажімо разом.

С_ А_ с_а_ с_а_ лисиця

Повтори, [Вітя].

Послухайте.

Са-со-су лисиця в лісі.

Скажімо разом.

Повтори, ...

Молодці, говорили добре, як справжні артисти.

Сядьте на місце.

3. Повідомлення теми уроку.

Тема нашого уроку: «Російська народна казка« Вовк і лисиця »».

(Слайд 4.)

Прочитайте.

Ви прочитали цю казку? - Так.

Вам сподобалася казка? - Так.

Так дуже.

Назвіть героїв казки. - Дід, баба, вовк,

лисиця.

4. Вправи з ляльками.

Звучить музика.

(Слайд 5.)

На комп'ютері з'являються написи: «Сюрприз ...».

Де сюрприз? Подивіться під партою. Може бути під столом,

за шафою?

Напис: «Сюрприз за сценою»

Біжіть, принесіть сюрприз.

Хлопці виносять коробку.

Поставте коробку на стіл.

Коробку ставлять на стіл.

Відкриємо? Подивимося сюрприз? - Так.

Відкривайте! Що тут лежить?

На коробці напис «Ляльковий театр».

Хлопці, це іграшки для лялькового театру.

Виберете собі ляльку і надіньте на руку.

Ходімо на сцену.

Зробимо нахил голови. Ось так.

Згинаємо тільки вказівний палець.

Давайте по черзі назвемо свого героя і зробимо уклін.

Максим, починай, назви свого героя. Вклонися. - Собака.

Молодець. Катя.

Діти по черзі називають героїв казки.

З'єднаємо руки героїв. Вийшов хоровод. Покружляв.

На «раз» з'єднаємо пальці, на «два» - розведемо.

Щоб лялька ходила, актори пересуваються дрібними

кроками. Рука рухається так. Спробуйте.

А тепер спробуємо по черзі пройтися за ширмою.

Подивіться, як це зроблю я.

(Звучить музика. Учитель показує вправу і встає на краю ширми, а учні повторюють по черзі вправу і встають на місце, дивляться за виконанням вправи іншими учнями.)

Хлопці, у кого герої з казки «Вовк і лисиця»? - У мене.

Покладіть їх на стіл і сядьте на місце.

Героїв інших казок покладіть у скриньку і сядьте на місце.

Молодці, грали добре.

5. Робота з книгою (1 епізод). Театральна діяльність.

а) читання казки

- [Максим], читай вголос, а всі уважно слухайте і стежте

по книзі.

Всі по черзі читають казку.

- Молодці, читали добре.

б) відповіді на питання

- [Будемо відповідати на питання].

Повтори, [Вова]. - Будемо відповідати на питання.

Де бігла лисиця? - По дорозі.

Що захотілося лисиці? - Риби.

Кого вона побачила? - Діда.

Що зробила лисиця? - Розтяглася

на дорозі.

Навіщо? - Щоб обдурити

діда.

Навіщо дід узяв лисицю? - На комір для своєї дружини.

Привіз дід рибу додому? - Ні.

Чому? - Лисиця всю рибу викинула

з саней.

Молодці, на питання відповіли правильно.

в) перегляд і постановка етюду

- [Будемо грати.]

Повтори, [Віка]. - Будемо грати.

Подивіться, що зробила лисиця, коли побачила діда.

(Слайд 6.)

Хто буде лисицею? Хто дідом?

Йдіть сюди. Одягніть ляльку.

Ідіть за ширму.

Діти показують етюд «Як лисиця обдурила діда».

Молодці, грали добре, сядьте на місце.

г) робота з картинками

Хлопці, у вас на парті картинки.

Виберіть картинку, яка підходить до уривку,

який ви прочитали.

Ви згодні з думкою ...?

Наклейте її.

6. Фіз. хвилинка для очей

Будемо грати.

(Слайд 7.)

Слідкуйте очима за лисицею.

Молодці.

7. Робота з книгою (2 епізод). Театральна діяльність.

Віка, читай.

Слухайте уважно, потім будемо

відповідати на питання.

Молодець.

б) відповіді на питання

Будемо відповідати на питання.

Хто зустрівся на дорозі? - Вовк і лисиця.

Що попросив вовк у лисиці? - Рибу.

Скільки риби дала лисиця вовкові? - Анітрохи.

Що відповіла лисиця? - Сам налови.

в) пальчиковий театр

Будемо грати.

Хлопці, у вас на столі лежать іграшки.

Це пальчиковий театр.

Одягніть на пальчики іграшки.

Покажіть лисицю. Вовка сховайте.

Йде лисиця по дорозі і збирає рибу.

Назустріч вовк.

Вовк каже: «Здрастуй, лисиця».

Лиса відповідає: «Здрастуй, вовк».

Учитель підходить до учнів і вимовляє слова вовка

г) читання за ролями

(Слайд 8.)

Учитель дітям надягає маски. Звучить музика для лисиці.

- [Віка], йди на сцену, як лисиця.

Яка лисиця красива! Задоволена лисиця, у неї багато риби.

- [Максим], йди на сцену, як вовк.

Звучить музика для вовка.

Вовк голодний. Шукає їжу.

Ви артисти, читайте виразно, емоційно!

Молодці, сядьте.

е) робота з картинками

Ви згодні з думкою ...?

Наклейте її.

8. Робота з книгою (3 епізод). Театральна діяльність.

а) читання казки

Максим, читай вголос, а всі уважно слухайте і стежте.

б) відповіді на питання

Будемо відповідати на питання.

Як вовк ловив рибу? - Хвостом.

Де ловив вовк рибу? - В ополонці.

ось ополонку

(Слайд 9.)

Які слова говорив вовк? - Ловись, ловись, рибка,

велика і маленька!

Скажімо, як вовк.

Повтори, ...

- ..., скажи голосно.

в) перегляд і демонстрація етюду

Будемо грати.

Хлопці, подивіться, як вовк ловить рибу.

(Слайд 10.)

Хто буде вовком?

Йди сюди. Одягни ляльку.

Які слова ти будеш говорити за вовка?

(Табличка зі словами, якщо дитина забув слова)

Як потрібно їх сказати? - Голосно.

Дитина показує етюд «Вовк ловить рибу».

Молодець, сядь.

г) робота з картинками

Виберіть картинку, яка підходить до цього уривку.

Наклейте її.

9. Робота з книгою (4,5 епізоди).

а) читання казки

Читай, ....

б) відповіді на питання

Скільки риби наловив вовк? - Вовк не спіймав риби.

Чому вовк не зміг наловити риби? - Він ловив хвостом.

На хвіст рибу

ловити не можна.

Як ловлять рибу? - Вудкою.

Що трапилося з вовком? - Вовка побили,

у нього відірвався хвіст.

Чому у вовка відірвався хвіст? - Хвіст заморозило.

(Слайд 11.)

Що трапилося з лисицею? - Вона забруднилася тестом.

Що лисиця сказала вовку? - У мене мозок витік.

Правду сказала лисиця? - Ні. Обдурила.

Вовк покарав лисицю? - Ні.

(Слайд 12.)

Як закінчилася казка?

(Слайд 13.)

Виберіть правильну відповідь.

    Лиса попросила вибачення у вовка.

    Лиса пошкодувала вовка і понесла його на спині.

    Вовк пошкодував лисицю і поніс її на спині.

10. Узагальнення прочитаного.

Ми з вами обговорили казку. А зараз подумайте,

яка лисиця?

Лиса жадібна і хитра.

Це казка. У житті теж бувають такі люди: жадібні,

хитрі. Такими бути не можна.

Як ви вчинили б, якщо у вас було б багато цукерок і

А ти?

Молодці.

Віка, йди сюди. Ось тобі цукерки. Ти можеш їх з'їсти сама,

а можеш пригостити хлопців. Як ти вчиниш? - Поділюся.

Молодець, пригощай хлопців.

(Слайд 14.)

Будьте добрими, щедрими!

11. Підсумок уроку - Хлопці, наш урок підійшов до кінця.

Що ми сьогодні робили на уроці? - Грали, відповідали

на питання,

читали, працювали

з картинками.

Так, ми з вами обговорили казку, пограли, наклеїли картинки в

книжку. Ці книжки я дарую вам. Прочитайте цю казку

своїм батькам.

До побачення.

Тема уроку : Російська народна казка «Лісічка- сестричка і вовк»

Мета уроку: познайомити з російською народною казкою про тварин

«Лісічка- сестричка і вовк», створивши сприятливу обстановку для сприйняття.

Плановані результати:

П редметние: вчити сприймати казковий текст, визначати тему і жанр твору; розповідати казку за планом, виразно читати, складати характеристику героїв.

М етапредметние:

регулятивні: визначати мету уроку за допомогою вчителя; розвивати вміння аналізувати і узагальнювати; переказувати за запропонованим планом;

пізнавальні: розширити знання про твори усної народної творчості; робити висновки про результати спільної роботи класу і вчителя;розвивати уяву при роботі над казкою;

закріпити поняття «народна казка» і «авторська казка»;

вчити виділяти особливості народної казки;

комунікативні: слухати і розуміти мову інших, розвивати усне мовлення учнів,брати участь у спільній діяльності;

особистісні: вчити висловлювати ставлення до героям казки і їх вчинків,

виховувати почуття взаємодопомоги, взаємовиручки;

устаткування: Л.А.Ефросініна. Літературне читання. Уроки слухання. Навчальна хрестоматія для учнів 1 класу, Л.А.Ефросініна. Літературне читання: Робочий зошит для учнів 1 класу.

Комп'ютерна презентація уроку.

Виставка книг «Народні та авторські казки».

Реквізит для постановки казки «Теремок»: ляльки - жаба і мишка, теремок. Ілюстрації до казки для складання плану (додаток 3), картки зі словами для складання характеристики героїв, моделі для складання обкладинки, таблиця «Правила роботи в парі, групі», «хмаринки» для рефлексії.

Технічні кошти: персональний комп'ютер, мультимедійний проектор, акустична система (колонки), екран.

Програмні засоби: комп'ютерна презентація Microsoft Power Point зі звуковим супроводом, програвач Windows Media.

Хід уроку

діяльність учителя

діяльність дітей

1.Організаціонний момент

Продзвенів дзвінок для нас.
Всі зайшли спокійно в клас.
Встали всі у парт красиво,
Привіталися чемно.
Тихо сіли, спинки прямо.
Бачу, клас наш хоч куди.
Ми почнемо урок друзі.

Посміхнемося, один одному і побажаємо хорошого настрою.

Діти вітають один одного. Бажають гарного настрою.

2.Мотівірованіе до навчальної діяльності

1слайд

Літературне слушаніе- прекрасний урок,
Багато корисного в кожній з рядків.
Вірш це буде, казка, оповідання -
Ви вчите їх - вони вчать вас.

Діти сьогодні ми вирушимо в подорож по дивовижній країні, якої немає на жодній карті світу. Ми вирушимо в Країну казок.

У подорож підемо,
В країну казок потрапимо,
Слухай, думай, спостерігай,
Казку нашу відгадай.
В казку цю потрапите.
На килимі, на літаку.
Очки дружно закривайте,
Казку в душу пропускайте.
І поки я не скажу «п'ять»,
Очки ви не відкривайте. (Вважаю до 5, діти відкривають очі).

Показ уривка з казки «Теремок»

(ляльковий театр)

Герої якої казки зустріли нас в казковій країні?

Чому цю казку називають народною?

А ще, які бувають казки?

Діти закривають очі.

Хлопці відкривають очі, з'являється театральна ширма, розігрується уривок з казки «Теремок»

Підготовлені хлопці виходять для показу уривка і з казки

«Теремок» (Додаток 1)

Це герої російської народної казки "Теремок".

Склав народ.

3. Актуалізація знань

Робота в парі. (Слайд 2)

Повторення правил роботи в парі.

Таблиця «Правила роботи в парі»

Діти, розгляньте книги, що лежать на парті.

Що спільного у всіх цих книг?

Розподіліть книги на дві групи.

На які групи ви розділили всі казки.

Назвіть казки народні, авторські.

Робота з виставкою книг.

Розставити книжки по групах на полиці. На верхню казки авторські, на нижню народні казки.

Які казки з'явилися раніше авторські або народні? Чому?

Давайте повернемося до казки, уривок, якій ви бачили.

Про кого ця казка?

Як ви думаєте, ви все вже казки про тварин прочитали?

А хочете познайомитися сьогодні з такою казкою?

Що б познайомитися з такою казкою, що ми повинні зробити?

Які особисті якості учня вам можуть стати в нагоді на уроці.

Діти називають правила:

Працювати повинні обидва.

Один каже - інший слухає.

Свою незгоду висловлюй ввічливо.

Якщо не зрозумів, перепитай

Це казки про тварин.

Народні: «Півник і бобок», «Теремок», «Курочка Ряба» «Лисичка з скалочкой».

Народні. Тому що раніше люди не вміли писати і могли тільки розповідати один одному різні історії, доповнюючи їх або змінюючи. Передавалися казки в устої формі, тому визначити хто автор і час створення неможливо.

Про тварин

Ні.

Так.

Знайти в бібліотеці таку казку і прочитати. Прочитати в хрестоматії.

Діти називають: активність, допитливість, терпіння, уважність, чесність.

4.Постановка навчального завдання

Подумайте, про яку казці піде мова на нашому уроці? Хто будуть герої? (Показати книгу)

Пропоную послухати нову російську народну казку, в якій зустрінуться герої-тварини, це казка «Лісічка- сестричка і вовк»

Про народній казці.

Тварини.

Відкривають підручник з 111.

5. Відкриття нового знання

Слухання казки. (Слайд 3)

Сядьте зручно. Приготуйтеся слухати.

Розповідання російської народної казки близько до тексту.

Діти слухають.

Физминутку (слайди 4-12)

6. Первинне закріплення

Словникова робота. (Додаток 2)

Вам сподобалася казка? Чим?

Чи всі слова в казці вам були зрозумілі?

Як ви розумієте значення цих слів:

Поживемо, ВООЗ, влучивши,

Зметикувати, ополонку, КОРОМИСЛО,

Віддуватися, діжки

Хлопці, з якої книги я дізналася про значення цих слів? Для пояснення значення слів звертаюся до тлумачного словника Ожегова.

Бесіда за змістом казки.

Можна Вовка і Лисицю назвати головними героями казки? Чому?

Чому лисиця вибігла на дорогу?

Кого побачив дід на дорозі?

Як лежала лисичка?

Чи дійсно лисичка була нежива?

Про що подумав дід, взявши лисичку?

Що стала робити лисичка, поки їхав дід?

А відразу вона стала це робити?

Довіз чи дід рибу і лисицю додому?

Про що тоді здогадався дід?

Що робила лисичка з викинутої рибою?

І тут до лисички підійшов ...

Розповіла чи правду лисичка про те, звідки у неї риба?

Що лисичка порадила вовку?

А з якими словами лисиця ходила навколо вовка?

Чи довго сидів вовк у ополонці?

Чи багато риби наловив вовк?

Чому вовк залишився без хвоста?

А що в цей час робила лисиця? Що з нею сталося?

Як зустрілися знову?

Як лисиця знову обхитрила вовка?

Що вона примовляла?

Складання словесного портрета героїв.

Якою вам уявляється лисиця?

Як часто в інших казках називають лисицю? Чому?

А в цій казці лисицю можна назвати шахрайка?

Яким уявляєте вовка?

У цій казці мені хотілося б вовка назвати простак. Як ви думаєте чому?

Чому вовк в кінці казки не кидає лисицю, навпаки допомагає їй?

Хто з героїв казки вам ближче?

Діти висловлюють свою думку.

Діти кажуть, як вони розуміють значення цих слів.

З тлумачного словника.

Можна, тому що всі події, що відбуваються в казці, відбуваються разом з цими героями. Вовк і Лисиця присутні в казці спочатку і до кінця.

Була голодна.

лисичку

як мертва

Ні, вона прикинулася

Взяв на комір в подарунок

Стала викидати рибу

Ні.

Лисиця була не мертва

Зібрала в купу і їла

вовк

Ні, вона його обдурила, схитрувала, збрехала

Щоб сходив на річку і наловив риби

Мерзни, мерзни, вовчий хвіст

Всю ніч

Ні однієї.

Хвіст замерз, а баби били, чим попало: відрами, коромислами; Їли вирвався.

Вона залізла в хату, і вимазалася тестом.

Лисиця побачила вовка, злякалася. Але що б

розжалобити його вона прикинулася теж побитої. Вона говорила

«Битий НЕ битого везе»

Руда, з маленькими очима, пухнаста.

Шахрайка.

Лисиця хитра.

Так. Тому що вона обхитрила діда і вовка.

Діти характеризують вовка.

Тому що вовк повівся безглуздо, повіривши лисиці.

Тому що він добрий.

7. Включення нового знання в систему знань і повторення (слайд 13)

Робота в групах (слайд 14-15)

Повторення правил роботи в групі.

Таблиця «Правила роботи в групі»

Діти розбиваються на 5 груп по 4-5 чоловік .

1заданіе. Робота з пазлами.Складання картинного плану.

Назвіть, які сюжети з казки у вас вийшли.

Що було на початку? Яка подія було далі?

Що сталося потім?

2 завдання.Складання характеристики головних героїв. На дошці вивішені картинки із зображенням лисиці і вовка. Учням дано слова-епітети.

Прочитайте слова. Подумайте, про яке герої можна так сказати?

3заданіе.Підготовка виразного читання уривка з казки.

Після читання уривка хлопці самостійно оцінюють один одного, вибирають найкращих читців.

Діти називають правила: 1. У групі повинен бути відповідальний.

2. Працювати повинен кожен на загальний результат.

3. Один каже, інші слухають.

4. Свою незгоду висловлюй ввічливо.

5. Якщо не зрозумів, перепитай.

1. Кожна група складає одну ілюстрацію з пазлів. Визначає місце подій. Коротко переказує за планом свій сюжет.

1.Як лисиця обхитрила діда.

2. Зустріч лисиці і вовка.

3. Вовк ловить рибу на річці.

4. Лисиця в хаті.

5. Битий НЕ битого везе.

2.Распределяют слова (добрий, догадлива, кмітлива, хитра, простак, довірливий, дурний, розумна, спритна, добродушний), що характеризують головних героїв. Прикріплюють слова до картинок лисиці і вовка.

3.Учащіеся самостійно читають уривок в групах. Вибирають читців для читання вголос. (Зошит стор. 47 № 2)

8. Самостійна робота з перевіркою за зразком.

1.Моделирование учнями обкладинки.

Виберіть із запропонованих умовних значків (заступників літературних понять-жанрів:

гурток коричневий, гурток зелений, прямокутник коричневий) правильний і приклейте до аркуша. Підпишіть.

2.Коллектівная перевірка.

Що ми з вами сьогодні слухали на уроці?

А який символ існує для казки?

Про кого йдеться в цій казці?

Якщо йдеться про тварин, то якого кольору коло?

3. Самоперевірка за зразком. Взаимопроверка.

Похваліть свого сусіда, якщо він все зробив правильно, якщо помилився, допоможіть виправитися.

Діти вибирають із запропонованих символів - потрібний. Приклеюють до аркуша і підписують.

Виконують самостійно.

казку

Гурток.

Про тварин.

Коричневий.

Ні. Це російська народна казка.

Порівнюють зі зразком. Обмінюються моделями.

9.Подведеніе підсумку уроку

Бесіда з учнями.

Хлопці, з якою казкою ви познайомилися на уроці?

Про кого ця казка?

Гра «Збери крилатий вислів» (Слайд 16 )

Як ви розумієте сенс цього виразу: «Казка брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок»

Чому вчить ця казка?

Висновок. У житті бувають люди хитрі, спритні, як лисиця; а бувають довірливі, дурні, як вовк. Я бажаю вам бути розумними, кмітливими, як лисиця і добрими, як вовк. Будь-яка казка вчить нас спілкуванню, доброті, вмінню вийти зі складних ситуацій.

Хто запам'ятав цю казку, може переказати своїм близьким. Тим, хто бажає більше дізнатися казок про тварин, зверніться в нашу бібліотеку.

РНС «Лисичка - сестричка і вовк»

Про тварин.

Кожна група з розрізаних слів збирає крилатий вислів.

Казки нас чомусь вчать.

Бути чесним, добрим;

На добро відповідати добром і якщо образили ніколи не мстити, відповідати добром.

рефлексіяслайд 17

Продовжіть пропозиції:

На уроці мені було ...

На уроці я дізнався ....

Найбільше мені на уроці сподобалося ....

Які особисті якості учня вам допомагали сьогодні на уроці?

Висловіть ваше ставлення до уроку, визначивши місце «хмарки» біля сонечка: якщо ви задоволені уроком, хмарка прикріпіть, не закриваючи сонечко, якщо немає - хмарка прикриває сонечко.

Діти висловлюють свою думку. Кажуть, що їм сподобалося на уроці, що було цікавим, де виникали проблеми і як вони з нею впоралися.

Називають особисті якості, які їм допомогли працювати на уроці.

Прикріплюють свої «облачки» до сонечка.

ГКС (К) ОУ РМ «Саранська спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернатI іII виду »

Конспект уроку позакласного читання «Російська народна казка «Лисичка-сестричка і вовк»

Підготувала Кіушкіна С. В.

2014

Конспект відкритого уроку позакласного читання «Російська народна казка« Лисичка-сестричка і вовк »

мета: Систематизація і узагальнення знань учнів про зміст російської народної казки «Лисичка-сестричка і вовк»

завдання: формування навичок правильного, усвідомленого читання;

корекція звукопроізносітельной сторони мови, слухового сприйняття, розвиток усного зв'язного мовлення;

збагачення словника;

виховання моральності через аналіз змісту казки

устаткування: комп'ютер, проектор, діафільм «Лисичка-сестричка і вовк», таблички з мовним матеріалом, серія картинок за змістом казки

Хід уроку

I . організаційний момент

Продзвенів дзвінок для нас.

Всі зайшли тихенько в клас.

Встали всі у парт красиво,

Привіталися чемно.

Тихо сіли, спинки прямо,

Бачу, клас наш хоч куди!

Ми почнемо урок, друзі.

II . мовна зарядка

прочитайте склади

ва вал

у віл

ви вив

Юля, повтори склади (склади озвучуються за екраном)

Прочитайте вірші, чітко промовляючи звукв

Вовк весь вечір вив і вив,

Він боявся гострих вил.

Яке сьогодні число? (За екраном)

Який зараз урок? (За екраном)

Яка зараз пора року? (За екраном)

Яка пора року настане після осені? (За екраном)

Яка погода буває взимку? (За екраном)

III . Повідомлення теми уроку

Тема нашого уроку позакласного читання - російська народна казка «Лисичка-сестричка і вовк».

Ви прочитали казку «Лисичка-сестричка і вовк»?

Казка вам сподобалася? (За екраном)

Хто головні герої казки? (За екраном)

IV . Перегляд діафільму «Лисичка-сестричка і вовк»

Хлопці, давайте згадаємо зміст казки «Лисичка-сестричка і вовк» і подивимося диафильм

(З використанням ІКТ)

V . словникова робота

Хлопці, коли ви читали казку вам зустрічалися важкі слова, значення яких ми зараз з вами розберемо.

ополонку - отвір, прорубані в льоду, на річці.

коромисло - предмет для носіння двох відер на плечі.

прикинулася - прийняла якийсь вид (мертвої), щоб обдурити.

легенько у - не поспішаючи, обережно

VI . Робота з серією картинок

- Розгляньте малюнки на дошці. Вони розташовані послідовно, за змістом казки?

Кого побачив старий на дорозі?

Знайдіть уривок в тексті.

Як можна озаглавити цей уривок, виберіть із запропонованих табличок (Дід побачив лисицю)

Це перший пункт плану. Прикріпіть табличку.

Подивіться на другий малюнок. Що робить лисиця?

- Знайдіть уривок в тексті.

- Як можна озаглавити цей уривок (Лиса викинула рибу)

- Це другий пункт плану. Прикріпіть табличку.

- Кого ви бачите на наступному малюнку?

- Прочитайте діалог вовка та лисиці за ролями.

- Озаглавьте уривок (Лиса просить у вовка рибу)

- Прикріпіть табличку.

- Що трапилося з хвостом вовка?

- Озаглавьте його. (Хвіст вовка приморожувало)

- Прикріпіть табличку.

- Кого ви бачите на наступній малюнку?

- Прочитайте уривок.

- Озаглавьте прочитаний уривок. (Баби стали бити вовка.)

- Прикріпіть табличку.

- Що трапилося з лисицею тим часом?

- Знайдіть і прочитайте уривок.

- Виберіть наступний пункт плану. (Лисиця вимазалася в тесті)

- Що ви бачите на наступному малюнку?

- Прочитайте уривок.

- Прикріпіть останній пункт плану. (Вовк везе лисицю)

- У нас вийшов план. Женя, прочитай план (за екраном)

VII . Физкультминутка

Вправи для зняття зорового стомлення

1. Рух очними яблуками вправо і вліво.

2. Рух очними яблуками вгору і вниз.

3. Обертання очей за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки.

4. Фіксація погляду на кінчику носа.

5. Моргание.

6. Закрити очі, розслабиться (30-40 хвилин)

VIII . Переказ казки з опорою на план і серію малюнків.

IX . Бесіда за змістом казки

- Хлопці, це казка весела або сумна? (За екраном)

- Як ви думаєте, лисиця добре надходила в казці?

- Чи можна бути таким довірливим і простодушним, як вовк?

- Виберіть таблички зі словами, які характеризують лисицю.

- Виберіть таблички зі словами, які характеризують вовка.

X . Робота в зошитах

Запишіть в зошит в два стовпчики слова, що характеризують вовка та лисицю.

XI . підсумки уроку

- Що ми робили сьогодні на уроці?

- Сьогодні всі працювали добре. молодці

Використовувана література

1.Комаров К.В. Методика навчання російській мові в школі для слабочуючих дітей. - М .: 000 «Видавничий дім« ОНІКС 21 століття », 2005.

2. Красильникова О. А. Навчання читання школярів з порушеннями слуху: Учеб. посібник для студ. вищ. пед. навч. закладів. - М .: Видавничий центр «Академія», 2005

ГКС (К) ОУ РМ «Саранська спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернатI іII виду "

Конспект уроку позакласного читання "Російська народна казка "Лисичка-сестричка і вовк"

Підготувала Кіушкіна С. В.

2014

Конспект відкритого уроку позакласного читання "Російська народна казка" Лисичка-сестричка і вовк " мета: Систематизація і узагальнення знань учнів про зміст російської народної казки "Лисичка-сестричка і вовк" завдання: формування навичок правильного, усвідомленого читання; корекція звукопроізносітельной сторони мови, слухового сприйняття, розвиток усного зв'язного мовлення; збагачення словника; виховання моральності через аналіз змісту казки устаткування: комп'ютер, проектор, діафільм "Лисичка-сестричка і вовк", таблички з мовним матеріалом, серія картинок за змістом казки

Хід уроку

I . організаційний момент Продзвенів дзвінок для нас.Всі зайшли тихенько в клас.Встали всі у парт красиво,Привіталися чемно.Тихо сіли, спинки прямо,Бачу, клас наш хоч куди!Ми почнемо урок, друзі. II . мовна зарядка -Прочітайте складива вал у віл ви вив -Юля, повтори склади (склади озвучуються за екраном)-Прочітайте вірші, чітко промовляючи звукв Вовк весь вечір вив і вив, Він боявся гострих вил. -Яке сьогодні число? (За екраном)-Який зараз урок? (За екраном)-Яка зараз пора року? (За екраном)Яке пору року настане після осені? (За екраном)-Яка погода буває взимку? (За екраном) III . Повідомлення теми уроку Тема нашого уроку позакласного читання - російська народна казка "Лисичка-сестричка і вовк".-Ви прочитали казку "Лисичка-сестричка і вовк"?Казка вам сподобалася? (За екраном)-Хто головні герої казки? (За екраном) IV . Перегляд діафільму "Лисичка-сестричка і вовк" Хлопці, давайте згадаємо зміст казки "Лисичка-сестричка і вовк" і подивимося диафильм(З використанням ІКТ) V . словникова робота Хлопці, коли ви читали казку вам зустрічалися важкі слова, значення яких ми зараз з вами розберемо.ополонку - отвір, прорубані в льоду, на річці.коромисло - предмет для носіння двох відер на плечі.прикинулася - прийняла якийсь вид (мертвої), щоб обдурити.легенько у - не поспішаючи, обережно VI . Робота з серією картинок - Розгляньте малюнки на дошці. Вони розташовані послідовно, за змістом казки?Кого побачив старий на дорозі?-Знайдіть уривок з тексту.-Як можна озаглавити цей уривок, виберіть із запропонованих табличок (Дід побачив лисицю)-Це перший пункт плану. Прикріпіть табличку.-Подивіться на другий малюнок. Що робить лисиця?- Знайдіть уривок в тексті.- Як можна озаглавити цей уривок (Лиса викинула рибу)- Це другий пункт плану. Прикріпіть табличку.- Кого ви бачите на наступному малюнку?- Прочитайте діалог вовка та лисиці за ролями.- Озаглавьте уривок (Лиса просить у вовка рибу)- Прикріпіть табличку.- Що трапилося з хвостом вовка?- Озаглавьте його. (Хвіст вовка приморожувало)- Прикріпіть табличку.- Кого ви бачите на наступній малюнку?- Прочитайте уривок.- Озаглавьте прочитаний уривок. (Баби стали бити вовка.)- Прикріпіть табличку.- Що трапилося з лисицею тим часом?- Знайдіть і прочитайте уривок.- Виберіть наступний пункт плану. (Лисиця вимазалася в тесті)- Що ви бачите на наступному малюнку?- Прочитайте уривок.- Прикріпіть останній пункт плану. (Вовк везе лисицю)- У нас вийшов план. Женя, прочитай план (за екраном) VII . Физкультминутка Вправи для зняття зорового стомлення1. Рух очними яблуками вправо і вліво.2. Рух очними яблуками вгору і вниз.3. Обертання очей за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки.4. Фіксація погляду на кінчику носа.5. Моргание.6. Закрити очі, розслабиться (30-40 хвилин) VIII . Переказ казки з опорою на план і серію малюнків. IX . Бесіда за змістом казки - Хлопці, це казка весела або сумна? (За екраном)- Як ви думаєте, лисиця добре надходила в казці?- Чи можна бути таким довірливим і простодушним, як вовк?- Виберіть таблички зі словами, які характеризують лисицю.- Виберіть таблички зі словами, які характеризують вовка. X . Робота в зошитах Запишіть в зошит в два стовпчики слова, що характеризують вовка та лисицю. XI . підсумки уроку - Що ми робили сьогодні на уроці?- Сьогодні всі працювали добре. молодці

Використовувана література

1.Комаров К.В. Методика навчання російській мові в школі для слабочуючих дітей. - М .: 000 «Видавничий дім« ОНІКС 21 століття », 2005.

2. Красильникова О. А. Навчання читання школярів з порушеннями слуху: Учеб. посібник для студ. вищ. пед. навч. закладів. - М .: Видавничий центр «Академія», 2005

Конспект уроку з літературного читання

розділ: Казки.

Тема: Російські народні казки. «Лисичка - сестричка і вовк».

Мета уроку:систематизувати знання учнів по темі «Російські народні казки»; вчити оцінювати характер персонажів, їхні вчинки, настрій.

Планований результат:систематизація знань учнів за казками; вміння оцінювати героїв за їхніми вчинками.

особистісні:

- розвиток самостійності;

Розвиток навичок співпраці.

Предметні:

Розвиток усного мовлення; образне і логічне мислення, артикуляційний апарат;

вміння аналізувати і узагальнювати

метапредметние:

Особистісні УУД:

Формування навчальної мотивації, адекватної самооцінки, усвідомлення сенсу вчення і особистої відповідальності за майбутній результат; готовність відкрито висловлювати свою позицію на уроках.

Регулятивні УУД:

Формування вміння здійснювати дію за зразком; оцінювання процесу та результату діяльності.

Пізнавальні УУД:

Підведення під поняття на основі виділення істотних ознак; здійснення смислового читання; пошук і виділення необхідної інформації з тексту; заповнення запропонованих схем з опорою на прочитаний текст; робота з двома джерелами інформації

Комунікативні УУД:

Формування вміння чути і слухати вчителя, однокласника; вести усний діалог; читання за ролями; співпрацювати з іншими людьми в рішенні навчальних завдань; адекватно оцінювати себе, роботу інших учнів.

Завдання уроку:

    формування навчально-інформаційних умінь (вміння працювати з текстом, з таблицею, знаходити головне, істотне); вчити оцінювати персонажів за їхніми вчинками і особливостям мови

    розвиток комунікативних навичок (вміння спілкуватися, взаємодіяти один з одним);

    виховувати повагу до витоків культури свого народу; моральність через аналіз змісту художнього твору;

Основні поняття уроку:казка, персонаж, кластер.

устаткування: Підручник «Літературне читання», сигнали, картки з таблицями, зображення тварин, проектор, комп'ютер,

I . Самовизначення до діяльності і постановка навчальної задачі.

(Організаційний момент)

Мета: включення учнів в діяльність на особистісно-значущому рівні; обговорювання теми і мети уроку у вигляді питань.

методи: підвідний до теми діалог.

Продзвенів знову дзвінок.

Ми починаємо наш урок.

Допитливі в класі діти

Про все хочуть знати на світлі.

Доброго ранку!

Розпочато день.

Насамперед женемо лінь.

На уроці не нудьгувати,

Сьогодні на уроці ми не тільки почнемо знайомство з новим твором, а й згадаємо класифікацію казок, а також попрацюємо над збагаченням словникового запасу. На протязі всього уроку ви будете не просто слухачами, а уважними, думаючими читачами і дослідниками.

А що значить бути уважними читачами?

II . Актуалізація знань.

Мета: закріпити знання учнів про класифікацію казок.

метод: діалог.

Продуктивне завдання: доповнення схеми

Мотивуючий прийом: загадки.

Перед вами ілюстрації до знайомих вам творів. До якого жанру літератури вони відносяться?

Чим відрізняється казка від інших жанрів літератури?

Подивіться, на які дві великі групи можна розділити всі казки?

Назвіть народні казки.

Доповніть запропоновану схему.

Казки просять:

А зараз ви, друзі, дізнайтеся нас!

1. А дорога - далека,

А кошик - нелегка.

Сісти б на пеньок,

З'їсти б пиріжок ...

2.Возле лісу, на узліссі,
Троє їх живе в хатинці.
Там три стільці і три гуртки,
Три ліжечка, три подушки.
Вгадайте без підказки,
Хто герої цієї казки?

3. Немає ні річки, ні ставу.

Де води напитися?

Дуже смачна вода

В ямці від копитця! ...

4. колоти та бив

За тарілці носом -

Нічого не проковтнув

І залишився з носом.

Подумайте, яка казка буде «зайва» і чому?

Це все казки.

У сказкебивает завжди все незвичайне, чарівне, там звірі, птиці і речі вміють розмовляти, носять одяг. Ще бувають різні чарівні речі: килим-літак, чарівне дзеркальце, скатертина-самобранка і інші. У казках є незвичайні істоти: Баба-Яга, гноми, Кощій Безсмертний і т.д.

- «Доктор Айболить», «Казка про царя Салтана»

- «Ріпка», «Колобок», «Кот, лисиця і півень».

Казки про тварин, побутові казки і чарівні.

"Маша і Ведмідь"

"Три медведі"

«Сестричка Оленка та братик Іванко»

«Лисиця і журавель»

«Сестричка Оленка та братик Іванко», тому що це чарівна казка, а решта про тварин.

III . «Відкриття нового знання»

способи: діалог, парна робота.

Мотивуючий прийом: вікторина, «чарівна скринька», прослуховування казки у виконанні акторів.

- Відгадайте ребус і ви дізнаєтеся ім'я героя казки, про який ми будемо вести мову. Лисиця - один з найвідоміших героїв російських народних казок.

Проведемо невелику вікторину. Підказка: у всіх казках головна героїня - лисиця.

1) Йде лисичка-сестричка.

Постукала у віконце і питає: терем-теремок! Хто в теремі живе?

2) А вона їм з печі: Як вискочу, як вистрибну, підуть клаптики по закутках! Собаки злякалися і втекли!

3) Лиса влізла на горище і до половини мед-то і поїла. Знову повернулася і лягла, а ведмідь-то її і питає: кума, а кума, як назвали-то?

4) Пустили її. Лягла лисичка на лавочку, хвостик під лавку, скалочкой під грубку.

5) Заєць побіг до лисиці. А ведмідь і вовк стали думати, де б сховатися.

Ведмідь каже: Я полізу на сосну.

А мені що ж робити? - питає вовк. Сховай мене, Михайло Іванович, куди-небудь! Ведмідь завалив вовка сухими листям, а сам виліз на сосну.

6) А лисичка зібрала всю розкидану рибку в купку, сіла на дорогу і їсть собі. Приходить до неї Сірий Вовк.

Зараз ви познайомитеся ще з однією казкою, героями якої будуть лисиця і вовк. Це російська народна казка «Лисичка-сестричка і вовк».

Але спочатку проведемо словникову розминку.

Словникова розминка:

чув-ство з-чув-ство-вать

чув-ство-вать біс-чув-ного-ний

Як ви розумієте слова: «Згорнутися калачиком»?

Знайдіть значення слів у словнику: зметикувати, влучивши ЧАС, легенько, ополонку, КОРОМИСЛО, винахідливість.

Всі ці слова ми опустимо в нашу чарівну скриньку.

А зараз ми з вами прослухаємо першу частину цієї казки у виконанні чудової актриси Т.Пельтцер.

Це лисиця.

«Теремок»

«Зайчикова хатинка»

«Лисиця і ведмідь»

«Лисичка з скалочкой»

«Котофей Іванович»

«Лисичка-сестричка і вовк»

Стиснутися, зігнути ноги в колінах, тісно притиснути голову.

IV . Первинне закріплений-ня.

мета:

способи: фронтальна робота.

Схожі статті