Відеоуроки з хімії. Академія цікавих наук

Урок розроблено для УМК Г.Є. Рудзітіса, Ф.Г. Фельдман.

Основна мета даного уроку - це узагальнити та закріпити знання учнів про початкові хімічні поняття; активізація пізнавальної діяльності та підвищення мотивації учнів до вивчення хімії. Розвиток інтересу учнів до хімії та активізація їх пізнавальної діяльності при використанні нестандартних ігрових форм навчальної діяльності. Урок проводиться у формі турніру.

На уроці використовуються ІКТ, необхідність використання комп'ютерної презентації продиктована такими причинами:

  • Організація різних видів діяльності учнів.
  • Засіб для забезпечення наочності та ущільнення матеріалу.
  • Організація самоперевірки без витрат часу уроку.
  • Дозволяє економічно витрачати час уроку

Методи: словесні, наочні, використання ІКТ, проблемно-пошукові.

Цілі гри:

  • повторення вивченого матеріалу хімії для усунення прогалин та для підготовки до планової контрольної роботи;
  • розвиток та зміцнення інтересу до хімії, розширення кругозору учнів, підвищення рівня їхньої культури;
  • розвиток комунікаційних здібностей, впевненості та розкутості у спілкуванні;
  • виховання відповідального ставлення до колективної діяльності.

Цільова аудиторія: для 8 класу

Методична розробка уроку на тему "Кислоти" включає презентацію та конспект уроку. Урок вивчення нового матеріалу на тему, знайомить учнів із класом неорганічних сполук - кислотами, їх загальної формулою, класифікацією, поширенням у природі. Так само учні матимуть можливість познайомитися з основними неорганічними кислотами.

Цільова аудиторія: для 8 класу

Методична розробка включає конспект першого уроку хімії у 8 класі + презентація.
Завданнями уроку є:
- сформувати уявлення про предмет хімії, познайомити з технікою безпеки під час роботи у хімічному кабінеті;
- дати початкові поняття про речовину як об'єкт вивчення хімії;
- навчити визначати та описувати властивості речовин.
Урок є вступним за всіма рекомендованими УМК.
У презентації представлено ілюстрований теоретичний матеріал та контрольно-вимірювальний матеріал для узагальнення та первинного закріплення теми.

Цільова аудиторія: для 8 класу

Дана розробка уроку відповідає програмному матеріалу. Використовуваний підручник: О.С. Габрієлян "Хімія 8 клас". Методи та прийоми обрані відповідно до вікових та індивідуальних особливостей учнів, використовується особистісно-орієнтований підхід навчання. На уроці застосовують різні форми роботи: фронтальна робота, робота в парах, індивідуальна робота. Творчі завдання, проблемна ситуація сприяють розвитку пізнавальних здібностей учнів, вихованню соціально значимих якостей особистості. Протягом уроку учні оцінюють себе самостійно, використовуючи листи самооцінки з розробленими критеріями оцінки. У матеріалі уроку простежуються міжпредметні зв'язки, зв'язок із життям. Діти вчаться аналізувати та узагальнювати матеріал, робити самостійно висновки, шукати додаткову інформацію у різних джерелах (книги, комп'ютерні та медіа-посібники). Для підвищення інтересу до навчання використано мультимедійну презентацію.

Цільова аудиторія: для 8 класу

Узагальнюючий урок на тему "Сполуки хімічних елементів" з хімії 8 клас. Урок проводиться у формі гри-подорожі. Така форма сприяє якісному закріпленню матеріалу. Мета уроку: виявити та закріпити знання учнів з пройдених тем за допомогою завдань та стандартних типових завдань.

Цільова аудиторія: для 8 класу

Розробка призначена для учнів восьмих класів на тему "Окислювально-відновлювальні реакції" (підручник О.С. Габрієляна. Хімія. 8 клас). За допомогою презентацій учням легше засвоювати метод електронного балансу, осягати складні процеси окислення та відновлення.

Цільова аудиторія: для 8 класу

Урок готувався до участі у конкурсі "Учитель року". Урок розрахований для учнів 8 класу та за підручником Рудзітіс. Мета: вивчення фізичних властивостей, способів одержання, поширення водню. Форма уроку: Урок пояснення нового матеріалу. Обладнання: комп'ютер, проектор, презентація.

Коли дитина переходить у старші класи, у неї з'являються предмети, з якими більшість батьків уже не можуть допомогти, особливо якщо учень пропустив низку шкільних занять і тепер має видимі прогалини у знаннях. Одна з таких складних дисциплін – хімія. Завдяки великій кількості формул і хімічних елементів, впоратися з нею завжди дуже складно. Але виправити ситуацію можна, і допоможуть у цьому цікаві та змістовні відеоуроки з хімії.

Вчитися з Віртуальною Академією просто

На сайті представлено близько ста онлайн уроків з хімії, більшість з яких засновані на сучасних підручниках Габрієлян. Є контент для 8,9,10 та 11 класів з урахуванням усіх вікових особливостей цієї групи школярів. Усі заняття проводять досвідчені педагоги, які просто розповідають матеріал, а ще й пояснюють його з простих прикладах. Плюсом відеоуроків з хімії є і те, що можна наочно показати всі процеси та реакції, провести експерименти.

Вчимося хімії від простого до складного

Щоб максимально повно освоїти предмет, потрібно розпочинати з хімії елементів. Саме вони є основою дисципліни. Потім вже можна переходити до будови атома, кислот, солей, речовин та металів. Ретельно вивчивши цей матеріал, можна розпочинати ознайомлення на відеоуроках з хімічними рівняннями та реакціями обміну. Завершальним етапом стане органічна хімія.

Відеоуроки від Віртуальної Академії допоможуть змістовно підготуватися до ОДЕ та ЄДІ, оскільки за допомогою їх можна легко повторити вивчений у рамках шкільного курсу матеріал, а також заповнити всі наявні проблеми.

Тема:«Ласкаво просимо у світ хімії».

Вчитель: Кароян І.Л.

Клас: 8 – а Дата проведення: 3.09. 2013 р.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу та первинного закріплення знань з

демонстраціями та лабораторними дослідами.

Назва сучасних освітніх технологій, які застосовуються в УВП.

Етапи заходу, на яких технологія застосовується

Застосування ІКТ для показу презентації, створеної вчителем у Power Point.

Із четвертого етапу уроку.

Технологія навчання.

Протягом усього уроку.

Технологія виховання духовної культури молодого покоління.

Протягом усього уроку.

Елементи здоров'язберігаючої технології.

Протягом усього уроку.

Цілі:

освітні:

познайомити учнів із предметом хімії; дати уявлення про хімію як про точну науку, не позбавлену лірики; формувати в учнів поняття «фізичне тіло», «речовина», «властивості речовин»;

розвиваючі:

розвиток пізнавального інтересу до предмета хімії; знайомство із досягненнями сучасної науки хімії; розвиток навичок логічного та абстрактного мислення;

виховні:

виховання любові до своєї Батьківщини; гордості за досягнення та успіхи нашої країни в галузі науки; виховання дбайливого ставлення до свого здоров'я; виховання шанобливого ставлення до різних точок зору інших людей, виховання допитливості, спостережливості, уважності.

Обладнання та реактиви:

комп'ютер, телевізор для показу презентації, підготовленої вчителем у Power Point, відеофрагмент «Хімія на кухні», хімічне обладнання та реактиви наведено в описі дослідів.

Девіз уроку (Слайд №2).

«Усі ми пов'язуємо з хімічною наукою подальший прогрес у

пізнанні навколишнього світу, нові методи його перетворення

та удосконалення. І не може бути в наші дні фахівця,

який зумів би обійтися без знання хімії».

Н.Н.Семенов

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

Знайомство із класом.

  1. Постановка мети та завдань уроку (Слайди № 3-5).

З найдавніших часів люди намагаються пізнати Природу, або, що те саме, навколишній світ і своє місце в ній. Найважливіше місце у цих пошуках завжди займала наука. З середньовіччя всі науки діляться на точні (природні) і витончені (гуманітарні, або жартують фізики, неприродні). Природні науки вивчають закони розвитку матеріального світу, гуманітарні – досліджують закони розвитку та прояви людського Розуму. До природничих наук відносяться математика, фізика, хімія та біологія. Для того, щоб виражати результати вимірювань, люди вигадали Числа, і в результаті народилася математика. Інші природничі науки вивчають Природу.

  1. Актуалізація знань.

Сучасна людина не може обійтися без хімічних знань, тому що вона має справу з речовинами. Ще М.В.Ломоносов говорив: «Широко розповсюджує хімія руки свої у справи людські…» Вся сучасна цивілізація немислима без хімії, тому що «хімія годує, напуває, одягає, взує, будує, видобуває корисні копалини, дозволяє злітатися в космос, на дно океану, створювати речовини та матеріали, яких немає у природі.

  1. Засвоєння нових знань (Слайди №6-16).
  2. Закріплення нового матеріалу.
  3. Чудеса хімії (Слайди №19-21).

Хімія проникає у всі галузі народного господарства. Тому, ким би ви, не стали в майбутньому – будівельником, медичним працівником, військовим, геологом, космонавтом чи працівником сфери послуг, металургом чи творцем електронно-обчислювальних машин, – вам доведеться використовувати знання хімії.

Хімія - наука, що розвивається. Кожен, хто присвятить себе служінню цієї науки, може зробити свій внесок у її розвиток, розгадку таємниць природи, створення нових матеріалів і речовин, що не існують у природі.

Приступимо до вивчення хімії – науки про речовини та їх перетворення. Бажаю вам великих успіхів!

  1. Рефлексія (слайд № 23).

Уважно прочитайте все, що написано на слайді. А тепер підніміть руки, хто поставив 5 плюсів, тепер 4 плюси, а тепер 3 плюси.

Діти, ви можете стати справжніми хіміками!

Урок закінчено, дякую всім за увагу!

Завантажити:


Попередній перегляд:

ФГОУ - ЗОШ №21 МО РФ

Перший урок хімії у 8 класі

Тема уроку: Ласкаво просимо у світ хімії

Вчитель: Кароян Іветта Левонівна

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу та первинного закріплення знань.

Форма уроку: бесіда з демонстраційними та лабораторними дослідами.

Цілі:

освітні:

познайомити учнів із предметом хімії; дати уявлення про хімію як про точну науку, не позбавлену лірики; формувати в учнів поняття «фізичне тіло», «речовина», «властивості речовин»;

розвиваючі:

розвиток пізнавального інтересу до предмета хімії; знайомство із досягненнями сучасної науки хімії; розвиток навичок логічного та абстрактного мислення;

виховні:

виховання любові до своєї Батьківщини; гордості за досягнення та успіхи нашої країни в галузі науки; виховання дбайливого ставлення до свого здоров'я; виховання шанобливого ставлення до різних точок зору інших людей, виховання допитливості, спостережливості, уважності.

Обладнання та реактиви:

комп'ютер, телевізор для показу презентації, підготовленої вчителем у Power Point, відеофрагмент «Хімія на кухні», хімічне обладнання та реактиви наведено в описі дослідів.

Девіз уроку (Слайд №2).

«Усі ми пов'язуємо з хімічною наукою подальший прогрес у

Пізнання навколишнього світу, нові методи його перетворення

І удосконалення. І не може бути в наші дні фахівця,

Який зміг би обійтися без знання хімії».

Н.Н.Семенов

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

Знайомство із класом.

  1. Постановка мети та завдань уроку (Слайди №3-5).

З найдавніших часів, люди намагаються пізнати Природу (або, що те саме, навколишній світ) і своє місце в ній. Найважливіше місце у цих пошуках завжди займала наука. З середньовіччя всі науки діляться на точні (природні) і витончені (гуманітарні, або жартують фізики, неприродні). Природні науки вивчають закони розвитку матеріального світу, гуманітарні – досліджують закони розвитку та прояви людського Розуму. До природничих наук відносяться математика, фізика, хімія та біологія. Для того, щоб виражати результати вимірювань, люди вигадали Числа, і в результаті народилася математика. Інші природничі науки вивчають Природу, яка виникла незалежно від людини, і механізм створення якої поки що залишається таємницею.

І так, ви з цього року починаєте вивчення дуже цікавої та захоплюючої науки хімії, яка є однією з природничих наук про Природу.

  1. Актуалізація знань.

Сучасна людина не може обійтися без хімічних знань, тому що вона має справу з речовинами. Ще М.В.Ломоносов говорив: «Широко розповсюджує хімія руки свої у справи людські…» Вся сучасна цивілізація немислима без хімії, тому що «хімія годує, напуває, одягає, взує, будує, видобуває корисні копалини, дозволяє злітатися в космос, на дно океану, створювати речовини та матеріали, яких немає у природі.

  1. Засвоєння нових знань.

Все, що нас оточує, ми називаємофізичними тілами(Слайди №6,7). Одні й самі предмети (фізичні тіла) часто виготовляють із різних речовин. Наприклад, труби однієї форми можуть бути виготовлені з міді, зі скла. І, навпаки, для виготовлення різних предметів, наприклад, різного посуду, використовують одну і ту ж речовину-скло. Отже,те з чого складаються фізичні тіла, називається речовиною(Слайди 8,9).

Частина речовин, які є серед нас, дано нам природою. Діти давайте назвемо ці речовини. (Вода, кисень, крейда, деревина, жири і т. д.). Але найбільшу групу складають речовини, які раніше взагалі не існували і людина їх отримала самостійно. Чи знаєте ви ці речовини? (Лікарські, пластмаси, засоби, що застосовуються в побуті і т. д.). У цьому полягає унікальність хімії: вона як вивчає те, що дано природою, а й сама постійно створює. На ваших очах змінюється зовнішній вигляд комп'ютерів, телефонів та іншої побутової техніки. А це тому, що з'явилися нові речовини з унікальними властивостями і зовнішнім виглядом.

Відомо понад десять мільйонів речовин, і всі вони характеризуються

Певними властивостями.Властивості речовини називають ознаки, за якими речовини відрізняються одна від одної(Слайди №10,11).

З курсу фізики вам відомо, що кожна речовина має певні фізичні властивості (Слайди № 12,13). Це агрегатний стан, колір, щільність, теплопровідність, електропровідність, температура плавлення та кипіння. Хімічні властивості це здатність одних речовин, що перетворюватися на інші (Слайд № 14). Одне із завдань хімії –вивчення речовин, їх властивостей та прогнозування використання речовин у народному господарстві. Інше завдання хімії –отримання нових речовин, необхідних у господарстві країни, наприклад, різних пластмас, добрив, ліків і т. д. Ці речовини отримують шляхом різних хімічних перетворень (Слайд №15).

А тепер дамо визначення хімії (Слайд №16).

Хімія - наука про речовини, їх властивості, перетворення речовин і явища, що супроводжують ці перетворення.

  1. Хімія довкола нас (Слайди № 17,18).

Діти, а тепер поговоримо ось про що. Можна сміливо сказати, що кожна людина, не знаючи того, є хіміком. І ви в цьому переконаєтесь, подивившись фрагмент відеофільму – хімія на кухні.

Хочеться також, щоб ви розуміли, що хімія не тільки навколо нас, а й усередині нас і дбайливіше ставилися до себе. Кожна людина це унікальна хімічна лабораторія, де за частки секунд відбувається величезна кількість життєво важливих хімічних процесів. І якщо людство навчиться з такою ж швидкістю та точністю відтворити їх, то ми з вами перейдемо зовсім на інший рівень розвитку.

  1. Закріплення нового матеріалу.

Демонструючи речовини та тіла, пропонується пояснити, чим різняться поняття «речовина» та «тіло». Вкотре дається визначення «властивості речовин», порівнюють властивості різних речовин, тобто. виявляють риси подібності та відмінності у властивостях конкретних речовин.

  1. Чудеса хімії.

Хлопці, хімія – наука, повна дивовижних загадок та чудес. І зараз я вас трохи здивую та спантеличу.

Досвід №1, «Червона квіточка» (Слайд № 19).

Обладнання та реактивиКабіна: білий папір, ваза, дріт, розчин фенолфталеїну, пульверизатор, 20% розчин карбонату натрію.

З білої папери роблять троянди, заздалегідь обприскують їх розчином фенолфталеїну та підсушують. Потім пульверизатора обприскують розчином карбонату натрію. Троянди стають червоними.

Досвід №2, «Дим без вогню» (Слайд «19).

Обладнання та реактиви:дві маленькі хімічні склянки, дзвін, концентрована соляна кислота, 25% розчин аміаку.

На піддон кладеться дві хімічні склянки. В одну склянку капають кілька крапель кислоти в інший кілька крапель розчину аміаку, і швидко накривається скляним дзвоном. Незабаром під дзвоном з'являється густий, білий дим.

Досвід №3, "Вода, сироп, вода" (Слайд № 20).

Обладнання та реактиви:три хімічні склянки, розчин гідроксиду натрію, розчин фенолфталеїну, сірчана кислота.

У першій склянці розчин лугу (імітація води); у другій («порожній») склянці на дні кілька крапель фенолфталеїну; у третьому («порожньому») – незначна кількість соляної кислоти. Вміст першої склянки вливають у другу склянку. Розчин набуває малинового забарвлення. Потім вміст другої склянки переливають у третій. Розчин стає безбарвним.

Досвід №4, "Отримання молока" (Слайд № 20).

Обладнання та реактиви:хімічна склянка, розчин хлориду барію та розчин сульфату натрію. У хімічну склянку додають невелику кількість розчину барію хлориду і розчину сульфату натрію. Розчин набуває молочного кольору.

Як ви вважаєте, чи можна цю «воду» та «молочко» спробувати на смак?

Правильно, не можна. У хімічному кабінеті є свої заповіді та правила, які необхідно виконувати, і про які ви дуже скоро дізнаєтесь.

Досвід №5, "Тайнопис" (Слайд № 21).

Обладнання та реактиви:Папір, розчин фенолфталеїну, розчин гадроксіду натрію, пульверизатор. Наперед виконується напис на папері розчином фенолфталеїну «Ласкаво просимо у світ хімії», проявляється лугом з пульверизатора.

Досвід №6, Феєрверк на столі» (Слайд № 21).

Обладнання та реактиви:залізний тигель, ступа, штатив, спиртування, лист азбесту чи жерсті, порошки відновленого заліза, перманганату калію та деревного вугілля.

У сухій ступі перемішати рівні обсяги порошків перманганату калію, відновленого заліза та деревного вугілля (можна взяти вугільні пігулки). Отриману суміш насипати в залізний тигель, який встановити на штативі та сильно нагріти полум'ям спиртування. Незабаром відбувається реакція, і з тигля починається викидання продуктів реакції у вигляді іскор або вогняного феєрверку. (З метою забезпечення пожежної безпеки під штатив підкласти лист жерсті або азбесту).

  1. Заключне слово вчителя.

Хімія проникає у всі галузі народного господарства. Тому, ким би ви, не стали в майбутньому – будівельником, медичним працівником, військовим, геологом, космонавтом чи працівником сфери послуг, металургом чи творцем електронно-обчислювальних машин, – вам доведеться використовувати знання хімії.

Хімія - наука, що розвивається. Кожен, хто присвятить себе служінню цієї науки, може зробити свій внесок у її розвиток, розгадку таємниць природи, створення нових матеріалів і речовин, що не існують у природі.

Приступимо до вивчення хімії – науки про речовини та їх перетворення. Бажаю вам великих успіхів!

  1. Інформація про домашнє завдання (Слайд №22).

§ 1 (с. 5 - 6), упр. 1 - 5 (с.13).

  1. Рефлексія (слайд №23).

Уважно прочитайте все написане на слайді. А тепер підніміть руки хто поставив 5 плюсів, тепер 4 плюси, а тепер 3 плюси.

Ви можете стати справжніми хіміками!

Урок закінчено, дякую за увагу!

Література:

  1. Рудзітіс Г.Є., Фельдман Ф.Г., Хімія - 8. М.: Просвітництво, 2011;
  2. Алексінський В.М. Цікаві досліди з хімії. М.: Просвітництво, 1995;
  3. Кузьменко Н.Є., Єрьомін В.В., Попков В.А, Початки хімії. М: Видавництво «Іспит», 2006.

Попередній перегляд:

https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

ХІМІЯ НА КУХНІ

ХІМІЯ ВСЕРЕДИНІ НАС

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Ласкаво просимо у світ хімії Презентація підготовлена ​​вчителем хімії I кваліфікаційної категорії к.х.н.Кароян Іветтою Левонівною

Девіз уроку: «Усі ми пов'язуємо з хімічною наукою подальший прогрес у пізнанні навколишнього світу, нові методи його перетворення та удосконалення. І не може бути в наші дні фахівця, який зумів би обійтися без знань хімії» М.М.Семенов

Цілі та завдання уроку: Познайомитись з предметом хімії. Дати уявлення про хімію як про точну науку не позбавленої лірики. Розвиток пізнавального інтересу до предмета хімії. Виховання дбайливого ставлення себе і довкілля.

Що потрібне для вивчення хімії? Г.Е.Рудзітіс, Ф.Г.Фельдман. "Хімія" 8 клас. Підручник Зошит для роботи в класі та вдома. Зошити для контрольних та практичних робіт.

Науки про природу Хімія, біологія, географія, астрономія, геометрія.

Все, що нас оточує, ми називаємо фізичними тілами. Наприклад, фізичними тілами є різноманітні предмети: алюмінієва ложка, цвях, діамант, склянка, поліетиленовий пакет, айсберг, крупинка кухонної солі, шматок цукру, дощова крапля.

ФІЗИЧНІ ТІЛА – БУДЬ-ЯКІ ПРЕДМЕТИ, МАЮЧІ ФОРМУ ТА ОБСЯГОМ Фізичними тілами є різноманітні предмети, наприклад: алюмінієва ложка, цвях, діамант, склянка, поліетиленовий пакет, айсберг, крупинка кухонної солі,…

З чого виготовлені ці тіла? Скло Гума Залізо Те, з чого складаються фізичні тіла, називається речовиною.

Встанови, що в цьому переліку є речовиною, а що фізичним тілом? Алюміній, електричний провід, ложка, вода, крапля роси, скло, склянка, пакет, поліетилен, дзеркало, сніжинка, обкладинка

ВЛАСТИВОСТІ РЕЧОВИН – ЦЕ ОЗНАКИ, ЗА ЯКИМИ РЕЧОВИНИ ВІДМІНЮЮТЬСЯ ДРУГ ВІД ДРУГА. Наприклад: Скло – тендітне, тверде, прозоре, не проводить тепло та струм. Алюміній - міцний, м'який, непрозорий, тепло- та електропровідний.

А ще: Властивість - те, що можна бачити, чути, нюхати або відчувати і що дозволяє розпізнавати якийсь матеріал чи речовину та відрізняти його від інших матеріалів чи речовин. Всі матеріали та речовини мають фізичні властивості та хімічні властивості.

Фізичні властивості Це властивості, які можна описати за допомогою органів чуття або приладів: Агрегатний стан Колір, прозорість, блиск Смак, запах Розчинність у воді Щільність Температури кипіння, плавлення Електро- та теплопровідність та ін.

Фізичні властивості водню: Газ, без кольору, смаку і запаху, дуже легкий, щільність 0,00009 г/см 3 малорозчинний у воді, температура кипіння - 253 0 С; Посудина, заповнена воднем

горіння Н 2 Н 2 Про водень вода Хімічні властивості Це здатність одних речовин перетворюватися на інші. Вибух аеростату, наповненого воднем Хімічні властивості водню: Світиться з утворенням води.

Завдання хімії ВИВЧЕННЯ РЕЧОВИН, ЇХ ВЛАСТИВОСТЕЙ І ПРОГНОЗУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ РЕШІВ У НАРОДНОМУ ГОСПОДАРСТВІ. ОТРИМАННЯ НОВИХ РЕЧОВИН, НЕОБХІДНИХ У ГОСПОДАРСТВІ КРАЇНИ.

Хімія – наука про речовини, їх властивості, про перетворення речовин та способи управління цими перетвореннями

ХІМІЯ НА КУХНІ

ХІМІЯ ВСЕРЕДИНІ НАС

Чудеса хімії Досвід № 1 Оленька квітка ДОСВІД № 2 Немає диму без вогню

Досвід №3 «Вода, сироп, вода» Досвід №4

Досвід №5 «Тайнопис» Досвід №6 «Феєрверк на столі»

Домашнє завдання: § 1 (с. 5 – 6), упр. 1 - 5 (с.13).

РЕФЛЕКСІЯ Після уроку став знати більше. Мені було дуже цікаво. На уроці було чим подумати. На всі запитання, що виникають під час уроку, я отримав відповіді. 5. Я дуже хочу знати більше.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА: Рудзітіс Г.Є., Фельдман Ф.Г., Хімія - 8. М.: Просвітництво, 2001; Алексінський В.М. Цікаві досліди з хімії. М.: Просвітництво, 1995; 3 . htthttp://www.myshared.ru/slide/373335/p://vaskino-sch.ru/wp-content/metod/chem/about_chemystry.pdf 4.http://ppt4web.ru/khimija/predmet-khimii -veshhestva.htm 5.hhtp://khimie.ru/slovar-himika/svoystva-veshhestva 6.http:// www.myshared.ru /slide/143938/


Ключові слова: Хімія 8 клас. Усі формули та визначення, умовні позначення фізичних величин, одиниці виміру, приставки для позначення одиниць виміру, співвідношення між одиницями, хімічні формули, основні визначення, коротко, таблиці, схеми.

1. Умовні позначення, назви та одиниці виміру
деяких фізичних величин, що використовуються в хімії

Фізична величина Позначення Одиниця виміру
Час t з
Тиск p Па, кПа
Кількість речовини ν моль
Маса речовини m кг, г
Масова частка ω Безрозмірна
Молярна маса М кг/моль, г/моль
Молярний об'єм V n м 3 /моль, л/моль
Об'єм речовини V м 3 л
Об'ємна частка Безрозмірна
Відносна атомна маса A r Безрозмірна
M r Безрозмірна
Відносна щільність газу А щодо газу Б DБ(А) Безрозмірна
Щільність речовини р кг/м 3 г/см 3 г/мл
Постійна Авогадро N A 1/моль
Температура абсолютна Т К (Кельвін)
Температура за шкалою Цельсія t °С (градус Цельсія)
Тепловий ефект хімічної реакції Q кДж/моль

2. Співвідношення між одиницями фізичних величин

3. Хімічні формули у 8 класі

4. Основні визначення у 8 класі

  • атом- Найдрібніша хімічно неподільна частка речовини.
  • Хімічний елемент- Певний вид атомів.
  • Молекула- найдрібніша частка речовини, що зберігає його склад і хімічні властивості і складається з атомів.
  • Прості речовини- Речовини, молекули яких складаються з атомів одного виду.
  • Складні речовини- Речовини, молекули яких складаються з атомів різного виду.
  • Якісний склад речовини показує, із атомів яких елементів воно складається.
  • Кількісний склад речовини показує число атомів кожного елемента у його складі.
  • Хімічна формула- умовний запис якісного та кількісного складу речовини за допомогою хімічних символів та індексів.
  • Атомна одиниця маси(а.е.м.) - одиниця виміру маси атома, що дорівнює маси 1/12 атома вуглецю 12 С.
  • Міль- кількість речовини, в якій міститься число частинок, що дорівнює числу атомів 0,012 кг вуглецю 12 С.
  • Постійна Авогадро (Na = 6 * 10 23 моль -1) - Число частинок, що містяться в одному молі.
  • Молярна маса речовини (М ) - маса речовини, взятої в кількості 1 моль.
  • Відносна атомна масаелемента А r - Відношення маси атома даного елемента m 0 до 1/12 маси атома вуглецю 12 С.
  • Відносна молекулярна масаречовини М r - Відношення маси молекули даної речовини до 1/12 маси атома вуглецю 12 С. Відносна молекулярна маса дорівнює сумі відносних атомних мас хімічних елементів, що утворюють сполуку, з урахуванням числа атомів даного елемента.
  • Масова часткахімічного елемента ω(Х)показує, яка частина відносної молекулярної маси речовини X посідає даний елемент.

АТОМНО-МОЛЕКУЛЯРНЕ ВЧЕННЯ
1. Існують речовини з молекулярною та немолекулярною будовою.
2. Між молекулами є проміжки, розміри яких залежать від агрегатного стану речовини та температури.
3. Молекули перебувають у безперервному русі.
4. Молекули складаються з атомів.
6. Атоми характеризуються певною масою та розмірами.
При фізичних явищах молекули зберігаються, за хімічних, як правило, руйнуються. Атоми при хімічних явищах перегруповуються, утворюючи молекули нових речовин.

ЗАКОН ПОСТІЇ СКЛАДУ РЕЧОВИНИ
Кожна хімічно чиста речовина молекулярної будови незалежно від способу одержання має постійний якісний та кількісний склад.

ВАЛЕНТНІСТЬ
Валентність - властивість атома хімічного елемента приєднувати чи заміщати певну кількість атомів іншого елемента.

ХІМІЧНА РЕАКЦІЯ
Хімічна реакція - явище, у результаті якого з одних речовин утворюються інші. Реагенти - речовини, що вступають у хімічну реакцію. Продукти реакції - речовини, що утворюються внаслідок реакції.
Ознаки хімічних реакцій:
1. Виділення теплоти (світла).
2. Зміна фарбування.
3. Поява запаху.
4. Утворення осаду.
5. Виділення газу.

Схожі статті