Конспект безпосередньо освітньої діяльності з художньої творчості в старшій групі тема "Кораблі" план-конспект заняття з малювання (підготовча група) на тему. Конспект заняття з малювання «Кораблик

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду № 35 муніципального освіти Канівської район

Тема «Кораблі»

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з художньої творчості в старшій групі

(Муніципальний конкурс на кращу розробку уроку, заняття і виховного заходу військово - патріотичної роботи)

Конспект підготували:

Вихователь: Клочко Н.В.

Вихователь Савран Н.Д.

Ст. Челбасская 2014 р

Освітня область: «Художня творчість».
Інтеграція освітніх областей: «Соціалізація», «Комунікація», «Читання художньої літератури,« Труд »,« Фізична культура ».
Види дитячої діяльності: продуктивна, пізнавальна, комунікативна, ігрова, сприйняття художньої літератури.

форма організації: подгрупповие

мета: Формувати уявлення у дітей про Російської армії, про воїнів, які охороняють нашу Родіну.Учіть створювати на площині напівоб'ємні об'єкт - «кораблик», поєднуючи різні прийоми техніки - «пластілінографія».

завдання:

Формувати вміння вільно використовувати для створення образів різноманітні прийоми, засвоєні раніше;

Передавати форму основної частини та інших частин;

Розвивати почуття композиції, вміння передавати пропорції предметів, їх співвідношення за величиною; закріплювати вміння і навички в роботі з пластиліном, спонукати до самостійного вибору квітів пластиліну і деталей інтер'єру картини;закріплювати знання про російську армію, активізувати мова, розвивати творчі здібності, увагу, фантазію, загальну і дрібну моторику;виховувати самостійність, ініціативу, вміння розповідати про свої почуття і настрої.

Попередня робота:

Бесіда на тему - професія - моряк, читання творів художньої літератури по темі, розглядання фотоальбомів з фотографіями пап моряків, виготовлення корабликів в техніці орігамі, перегляд мультимедійної презентації «Скоро татів свято», малювання у вільній діяльності корабликів. Розгляд ілюстрацій морської тематики.

Матеріали та обладнання:

картонні силуети корабля (за кількістю дітей)

пластилін

стеки

серветки

фарби

вода

кисті

Готовий зразок корабля в стилі «пластілінографія»

Мотузки для рухомий гри

Хід безпосередній освітньої діяльності

Організаційний момент.

Вихователь читає вірш:

Сьогодні я запитала маму:

Що за свято до нас прийшов,

Чому все радіють,

І урочистий готують стіл?

Папа в костюмі і в сорочці,

Дід на піджак наділ все ордена,

Ти вчора на кухні

Провозилася допізна.

Цього ранку вітають

Всіх чоловіків з усієї країни,

Все за те, щоб були ми,

І щоб не було війни!

В. Хлопці, якого свята присвячені ці вірші?

В . А що ж це за свято?

Д. це свято всіх захисників Вітчизни.

В . Молодці хлопці.

2. Основна частина.

Бесіда.

- Чоловіче свято виник в 1918 році, як день народження Червоної Армії в ознаменування перемоги під Нарвою і Псковом над німецькими військами. У 1922 році, 23 лютого було оголошено "Днем Червоної Армії". Пізніше свято перейменували в "День Радянської Армії", а вже в наші дні, в "День Захисника Вітчизни». - А хто такі захисники Вітчизни? (Відповіді дітей).

- Захисники Вітчизни - це воїни, які захищають свій народ, свою Батьківщину, Вітчизну від ворогів. Це армія. Саме слово - армія походить від латинського - "арматур" - "зброя". Російська Армія - це збройні сили нашої Батьківщини, які захищають її незалежність і свободу. Ваші тата, дідусі, прадідусі теж служили в армії, охороняли і захищали свою Батьківщину.
- Які роди військ існують в Російській армії? (Відповіді дітей).
- У збройні сили РФ входять: сухопутні війська, військово-повітряні сили, ракетні війська, військово-морський флот, війська протиповітряної оборони країни.
- Назвіть військові професії. (Льотчики, танкісти, десантники, підводники, сапери, моряки та ін.)
- Хлопці, а хто ж охороняє водні кордони нашої Батьківщини?
вихователь слухає відповіді дітей і загадує загадки.

Ти, як рядовий в піхоті,

Служиш рядовим в Морфлот.

Боцман наказав? швидше

Лізь по драбинці на реї.

І не бійся, що не вішай носа!

Ти в тільняшці! Ти - ... МАТРОС

Він морської, але добрий Вовк,

У синьому морі знає толк.

Приводив у багато країн

Свій корабель .... КАПІТАН

Якщо цей флот військовий,

То тоді вже неодмінно

На судах його матроси

З стрічками це носять... безкозирки

Я від вітру надувати,

Але нітрохи не ображаюся,

Нехай мене він надуває,

Яхті швидкість додає.ЯКОРЬ

Хто пливе на кораблі? він НЕ сумує про землю.
Він з вітром дружить і хвилею
Адже море-будинок його рідної.

Так хто ж, хлопці, він такий? МОРЯКИ

В. Так, хлопці. Помітно що ви дуже добре знаєте всі таємниці морських професій, адже ви дуже швидко і правильно розгадали загадки, але це ще не все. Справжні матроси вміють швидко здавати іспити. Отже, ви готові? ... Слухайте уважно!

Назвіть мені морські судна, на яких можна плавати (катери, кораблі, човни і т. П.)

Як називається місток, по якому можна піднятися на борт корабля? (Трап)

У Військово-морський флот входять з'єднання різних бойових кораблів, морська авіація, берегові бази, на яких розташовуються бойові кораблі і літаки. Всі збройні суду (включаючи підводні човни, малі ракетні катери, тощо.), Називаються кораблями.

Гра «Кораблик»

На підготовленому майданчику мотузками позначається «струмочок».

Він може бути, як прямий, так і мати повороти. Діти стають прямо, кладуть на голову човник, зроблену з паперу, і промовляють:

Ми матроси сильні

Ми матроси спритні

До берега допливемо

Наші човни донесемо

Дитина повинна дійти до кінця «струмочка», не впустивши човники. Упустив човник вибуває з гри.

(Можна підготувати кілька «струмочків» і змагатися, який «кораблик» пропливе швидше.)

В. Хлопці, ви сьогодні довели своїми знаннями, своєю активністю, що гідні бути справжніми моряками - захисниками Вітчизни. І на свято вам даруватимуть подарунки і вітати вас. А ми приготуємо разом привітання для ваших пап ісьогодні намалюємо для них кораблики в техніці - пластілінографія.

Практична частина

Вихователь роздає заготовки з намальованим силуетом кораблика. Звертає увагу на готовий зразок картини «Кораблик». Діти розглядають.

В. Як ви думаєте, з чого почнемо малювання картини? (Відповіді дітей) - для початку ми намалюємо фон: небо і хвилі. Небо у нас якого кольору? (Блакитне), а хвилі (сині, фіолетові). Ви можете за своїм бажанням обрати забарвлення.
Вихователь показує готову заготовку і діти малюють фарбами.
В. Для того щоб нам правильно намалювати кораблик ви повинні згадати з яких частин він складається. (Корпус, щогла, вітрило).
В. Ну ось, я бачу у вас у всіх готовий фон, ви дуже акуратно і красиво передали морське настрій. А парус ми закрасимо пластиліном. Якого зазвичай кольору вітрило? (Білий).


Вихователь пояснює принцип роботи в цій техніці і діти приступають до роботи.

В . Що б вітрило був яскравим і не зливався з фоном прикрасимо його краю візерунком з дрібних кульок з пластиліну синього кольору або будь-якого відтінку, який вам здасться відповідним.

Діти маленькими кульками пластиліну обводять контур вітрила.

В. А до якої деталі корабля кріпиться вітрило? (До щогли). А з якого матеріалу її роблять? (Із дерева). Значить якого кольору повинна бути щогла? (Коричнева). Намалюємо пластиліном щоглу трикутної форми чорного або коричневого кольору.

Вихователь проводить показ, надає допомогу.

В. Молодці хлопці, ви чудово справляєтеся. Але чого ж у нас не вистачає на верху вітрила (прапора). Правильно, адже всі військові кораблі ходять по морю під прапором своєї країни. Давайте і ми зробимо спробуємо зробити нашим кораблик прапори в кольорах нашого триколора. Для цього розкачати ковбаски трьох кольорів нашого Російського прапора (уточнює кольори і їх послідовність), приплющив їх по краях до основи, а серединку витягнемо і тим самим отримаємо розвівається на вітрі прапорець.

Вихователь показує техніку, при необхідності допомагає. В під час виконання завдання читає вірш.


Прапор російський гордо майорить,

Він в чужій країні зігріє

Він підтримає і допоможе,

Подарувати надію може!

У морі він, на кораблі

Гордо майорить в висоті,

Щоб російські судна

Дізнавалися без праці!

І в столиці, і в селі,

Як заведено здавна,

Майорять прапори на будинках,

На веселих на вітрах!


Пальчикова гімнастика «Кораблик»
Дві долоньки притисну, І по морю попливу. (Притиснути один до одного обидві долоні, при цьому не поєднуючи великі пальці)

Дві долоньки, друзі, - Це човник моя. (Робити хвилеподібні рухи руками - "човник пливе")

Вітрила підніму, (У з'єднаних разом рук в формі "човники" підняти вгору великі пальці)

Синім морем попливу. (Продовжити хвилеподібні рухи руками - "човником")

А по бурхливих хвилях Пливуть рибки тут і там. (Повністю з'єднати один з одним дві долоньки для імітації рибок і знову хвилеподібні рухи - "рибки пливуть")


В. А якого кольору зазвичай бувають кораблі? (Діти висловлюють різні варіанти). Ви маєте рацію, кораблі бувають різного кольору і це залежить з якого матеріалу вони виготовлені і яке у них призначення. Військові кораблі частіше бувають сірого або чорного кольору, тому що в даний час їх роблять з металу і забарвлюють в різні кольори, а раніше їх робили з дерева. Вибирайте колір за бажанням зафарбовуйте пластиліном корпус корабля. Для цього розгортаємо ковбаски потрібного розміру і викладаємо їх горизонтально і щільно один до одного, починаючи з верхньої частини корпусу.

Вихователь супроводжує пояснення показом.


В. У вас виходять відмінні кораблі, а у хлопчиків просто справжні військові тоннажу. Але у нас ще не дістає дуже потрібної деталі, яка дозволяє кораблю стояти в море. Як ви умаете, що це за деталь? (Якір). Правильно.Якір - це спеціальної форми, ковані конструкція, призначена для утримання корабля на одному місці. За допомогою якірного ланцюга його опускають на грунт. Давайте виготовимо його для нашого кораблика з трьох чорних ковбасок. Для цього одну ковбаску ми кладемо вертикально, а дві інші горизонтально у верхній і нижній частині першій ковбаски. Але що ж за корабель без рятувального круга? Давайте його зробимо як на справжньому кораблі з білого і червоного кольорів і прикріпимо до задньої частини корпусу.

Діти під керівництвом вихователя малюють пластиліном якір і рятувальний круг.

Вихователь пропонує хлопцям за бажанням прикрасити свою картину хвилями з білого пластиліну, що летять чайками, хмарами та іншими деталями за бажанням. Хлопці можуть додати військові знаряддя, що б ще більше надати схожість з військовими кораблями.


ПІДСУМОК НСД.

В. Які гарні і незвичайні картини у вас вийшли. Може бути ви придумаєте своїм картинам назви? Давайте розглянемо ваші картини, а хто хоче може нам розповісти про свої картини, який корабель малювали, яка частина вийшла найбільше?

Вихователь слухає опису дітей і їх емоції від проведеної діяльності.

В. А тепер закрийте очі і послухаєте звуки моря, гудки кораблів і уявіть, що ви юні моряки пливете на своїх кораблях по безкрайніх морях і океанах нашої Батьківщини, яку ви обов'язково будете захищати і ваші мальовані кораблику в недалекому майбутньому перетворяться в справжні.

Вихователь задає питання:

Які емоції ви випробували? (Радість). Що вам сподобалося найбільше? (Відгадувати загадки, грати в моряків, малювати картину і т.д.). Чи з'явилося у кого - або бажання стати моряком або капітаном? Якщо так то для чого вони б вибрали собі таку професію (захищати Батьківщину ......).


Майстер-клас для старших дошкільнят з покроковими фото «Кораблі казкової країни»

Середина Ольга Станіславівна, вихователь, ЦРР МДОУ №1 «Ведмедик» м Юрюзань Челябінська обл.
мета:
створення творчої або навчальної роботи
завдання:
- закріплювати знання про теплих і холодних кольорах спектру
- знайомити з пристроєм вітрильних кораблів
- навчати прийомам роботи гуашшю без попереднього малювання олівцем
- розвивати дрібну моторику
- виховувати допитливість, фантазію і уяву
- удосконалювати окомір і композиційні навички

матеріали:
- альбомні листи (А 4), гуаш, палітра, пензлі № 1-3

Вікова аудиторія:
- дошкільнята, школярі молодших класів

вступ:
Що таке лінія горизонту? Це місце, де зустрічаються небо і земля (в даному випадку - вода). Лінія горизонту на малюнку може бути високою, низькою і середньою. У нас - сьогодні - низька лінія горизонту. Повітря буде більше, ніж води. А чому? Тому, що у нашого кораблика - високі щогли і на них - великі вітрила.


Трюм корабля - це місце, де зберігається вантаж. Воно завжди приховано під водою. Ватерлінія - лінія, по яку корабель може занурюватися в воду безпечно. Як правило, її відзначають червоною фарбою. Якщо вантажу буде багато і ватерлінія сховається під водою, кораблю буде важко плисти.


Що ще ми знаємо про вітрильниках? Які слова нам знайомі?
Палуба, борт, трап, ніс, корми, кермо. Що ще? Капітанський місток, якір, каюти. Крім капітана на кораблі знаходяться матроси, боцман, штурман, кок, юнга.


Вітрила кріпляться до щогл, вірніше до поперечних поперечин (реям). На щоглах можна побачити прапори. До них кріпляться і мотузкові сходи - трапи.


На цих фотографіях можна бачити барвисті кораблі з різнокольоровими вітрилами.


Ми сьогодні теж зобразимо різнокольорову флотилію. У нас зустрінуться флот королівства Теплих фарб і флот королівства Холодних фарб.


Бою не буде, тому, що наші королівства дружать, їх королі і королеви чудово ставляться один до одного.


Літературне супровід:
По синьому морю кораблик пливе.
На ньому капітан, що кораблик веде.
А з ним канарейка, щоб пісеньки співати,
З ним боцман хороший, щоб в дудку свистіти.
З ним досвідчений штурман, щоб курс прокласти,
З ним маленький юнга, щоб палубу мити,
З ним доктор в медпункті: команду лікувати.
На камбузі кок, щоб усіх нагодувати.
Матроси пливуть - вітрила піднімати,
При зустрічі нам голосно "Ура!" прокричати.
Ю. Любимов

Мій кораблик сперечається з бурею,
По хвилях мчить кулею,
Заливає борт водою.
В стрункою щоглі скрип і скрегіт,
Він же носом піну ріже
І злітає над хвилею.
Хтось, можливо, не знає-
І на калюжі шторм буває,
Якщо вітер штормовий.
Марк А.

Відомості з інтернету
Слово «парус» походить від грецького «фарос», що означає «полотно», «тканину»; в давнину на Русі використовувався інший термін - «вітрило». Століттями вітрила виготовляли з лляної або бавовняної тканини.
Вітрила підрозділяються на прямі і косі. Парус зшивається з окремих полотнищ. При посиленні вітру вітрило, щоб зменшити його площу, скачують і підв'язують до реї.

Хід заняття:

1 варіант
теплі кольори
Малюємо охрою корпус корабля. Він у нас дерев'яний, і охра добре передає колір дерева.


Спочатку близько до краю аркуша проводимо лінію днища, потім трохи вище малюємо палубу. Лінія палуби довше.


Корабель у нас попливе вліво. Туди і буде спрямований його гострий ніс.


Тепер малюємо корму і кормову надбудову (прямокутник). Там розташовуються кают-кампанія, каюта капітана, камбуз і інші приміщення.


Розфарбовуємо весь корпус.


Встановлюємо на палубі три щогли. Середня - найвища.


Перекреслюємо щогли поперечними реями. До реям кріпляться вітрила.


Прямокутні полотнища вітрил надуває вітер. І вони під натиском вітру прогинаються вперед. Надуту частина вітрила моряки називають пузо!


Бока і нижній край надутого вітрила ми малюємо плавно вигнутими лініями.


Розфарбовуємо вітрила. Можна використовувати помаранчевий, жовтий, червоний, рожевий колір.


На щоглах зображуємо трикутні або квадратні прапори. Розфарбовуємо їх в теплий колір. У нас це червоний.


Можна підкреслити краю вітрил цим же кольором.


Коричневим кольором прорисовуємо дошки на борту (борт - пліч корабля)
Малюємо ілюмінатори, вікна, якір і канати, які утримують щогли і скріплюють їх між собою.


Малюємо спекотне сонце. До щогл домальовували мотузкові сходи - трапи. Піднімаючись по ним наверх, матроси згортають і розгортають вітрила.


Проводимо блакитною фарбою лінію води. Море спокійно. Штиль.


Додаємо легку брижі. Її передають плавні рухи кисті.
Малюнок готовий.

2 варіант
холодні кольори


Силует корабля схожий на попередній малюнок.


Малюємо і зафарбовує його блакитним кольором.


Встановлюємо так само три щогли.


Вітрила на цей раз зображуємо по-іншому, простіше. Кожен вітрило схожий на силует місяця. Почала малюємо все вітрила, а потім зафарбовуємо їх синім кольором.


Малюємо фіолетові прапорці і тінь фіолетового кольору на вітрилах.


Намічаємо на небі блакитні хмари


З них летять блакитні краплі. Друкується всій пензликом кожну краплю.


Лінії на борту корабля малюємо фіолетовим кольором.
Цим же кольором малюємо якір, ілюмінатори.
Драбинки (трапи) і частина ілюмінаторів будемо малювати зеленим кольором.


На поверхні синього моря злітають вгору великі фіолетові хвилі.

Навчити малюка малювати - зовсім не така складна задача, як це може здатися на перший погляд. Наприклад, можна пояснити і показати дитині, як намалювати кораблик. Звичайно ж, перед цим варто продемонструвати малюкові картинки з кораблями або ж їх фотографії, а також роз'яснити йому, в чому полягає призначення вітрил, палуби, щогли і інших важливих деталей.
Після бесіди варто підготувати ті предмети, які неминуче знадобляться в процесі малювання:
1). папір;
2). Різнобарвні олівці;
3). олівець;
4). ластик;
5). Чорну ручку (найкраще підійде гелева).


Щоб намалювати кораблик дитині було легше, варто допомагати йому на деяких етапах. Тоді результат його обов'язково порадує і, можливо, наступного разу він вже зможе зобразити чудовий корабель абсолютно самостійно. Найзручніше малювати корабель покроково:
1. Зобразіть контури корабля, зробивши злегка піднятою його задню частину, так як там буде розташовуватися верхня палуба;
2. Прірісуйте щоглу, а в її верхній частині зобразите невелику оглядовий майданчик;
3. Зобразіть вітрило;
4. Нагорі щогли намалюйте розвивається прапор. Потім покажіть ніс корабля;
5. Прорисуйте задню частину корабля. Там же намалюйте невеликий ліхтарик;
6. Щоб намалювати кораблик поетапно красиво не варто забувати і про дрібних деталях. Тому покажіть віконця, а також якір. Легкими лініями позначте розташування дощок, з яких зроблено судно;
7. Прірісуйте мотузяну сходи, що ведуть на оглядовий майданчик. Потім намалюйте двох моряків, адже хтось повинен керувати кораблем. Можна намалювати кораблик олівцем і зробити його, наприклад, піратським. Тоді варто зобразити на прапорі символ піратів - череп і кістки, а замість матросів намалювати парочку цих відчайдушних морських вовків;
8. Корабель не може плисти по повітрю, тому покажіть хвилі і двох рибок, які вистрибують з води;
9. Щоб зробити малюнок ще більш цікавим, варто зобразити хмари на небі і ширяють у ньому птахів;
10. Дізнавшись, як намалювати кораблик олівцем поетапно для дітей, можна переходити до наступного етапу роботи над малюнком - його розфарбовування. Для цього спочатку обведіть начерк ручкою, а потім приберіть всі зайві олівцеві лінії стірательной гумкою;
11. Небо розфарбуйте світло-блакитним олівцем, а море - синім;
12. Віконця і якір розфарбуйте жовтим, а рами і деякі інші дрібні деталі - темно-зеленим;
13. Розфарбуйте кораблик різними відтінками коричневого, рибок - жовтим, пташок - сірим, а хмари - блакитним;
14. Тепер розфарбуйте прапор, парус і матросів. Хмари місцями злегка заштрихуйте рожевим.
Малюнок готовий! Знаючи, як намалювати кораблик, ви обов'язково зможете навчити цьому і свого малюка!

Віра Золотарьова
«Кораблик»

попередня робота: Заучування вірша А. Барто « кораблик» , Розглядання розвиваючих картинок по темі «Транспорт».

завдання:

Закріплювати знання дітей про водному транспорті;

вчити малювати кораблик з двох частин;

Виховувати акуратність;

Розвивати уяву, пам'ять.

матеріал для заняття: Акварельні фарби, пензлі, склянки з водою, альбомні листи.

Картинки із зображенням кораблів, Спокійна мелодія, ноутбук, презентація « кораблі» .

Хід НСД:

1. Організаційна частина

вихователь: Хлопці, відгадайте загадку.

По хвилях палац пливе

На собі людей везе. (корабель)

вихователь: Правильно, корабель.

Послухайте будь ласка вірш С. Я. Маршака « кораблик» .

(Вихователь показує дітям малюнок і читає вірш).

Пливе, пливе кораблик,

кораблик золотий,

Везе, везе подарунки,

Подарунки нам з тобою.

На палубі матроси

Свистять, снують, поспішають.

На палубі матроси -

Чотирнадцять мишенят.

Пливе, пливе кораблик

На захід, на схід.

Канати - павутинки,

А парус - пелюстка.

веде кораблик качка,

Випробуваний моряк.

Земля! - сказала качка. -

Причалювати! Ліки!

вихователь: А зараз ми переглянемо презентацію « кораблі» . Будьте уважні при перегляді.

З яких частин складається кораблик?

відповіді дітей: Палуба, парус і канати і т. Д.

Вихователь А тепер нам прийшов час пограти, наші пальчики розім'яти. А допоможе нам в цьому вірш Агнії Барто « кораблик» .

пальчикова гімнастика « кораблик»

По річці пливе кораблик.

Він пливе здалеку.

(З долонь скласти човник і імітувати, як вона пливе-розгойдується)

на кораблику чотири

Дуже хоробрих моряка.

(Показати однією рукою чотири пальці і розгойдувати пензлем цієї руки в такт)

У них вушка - на маківці,

(Руки приставити до голови, показуючи вушка)

У них довгі хвости.

(Одну руку відвести назад за спину, показуючи хвіст хвилеподібними рухами всією рукою)

І страшні їм тільки кішки,

Тільки кішки та коти!

(Зробити з пальців котячі кігтики і імітувати дряпання)

вихователь: А тепер приступаємо до малювання корабля. ось так:

спочатку малюємо човен, щоглу, а потім вітрило. А в кінці щогли можна намалювати прапорець.

Звучить спокійна музика. Діти починають працювати.

Надається допомога у міру необхідності.

Рефлексія.

вихователь: Хлопці, подивіться які у вас гарні кораблики вийшли. Ви напевно втомилися? Давайте зробимо розминку. Підходьте до мене і давайте утворимо коло.

Діти виходять на палас і стають в коло.

Физминутку " кораблик "

Що там здається в тумані? (Діти витягують руки вперед.)

Хвилі плещуть в океані. (Діти махають руками, зображуючи хвилі.)

це щогли кораблів. (Діти витягують руки вгору.)

Нехай пливуть сюди скоріше! (Діти вітально махають руками.)

Ми по березі гуляємо,

Мореплавців чекаємо, (Ходьба на місці.)

Шукаємо черепашки в піску (Нахили.)

І стискаємо в кулаці. (Діти стискають кулачки.)

Щоб побільше їх зібрати, -

Треба частіше присідати. (Присідання.)

вихователь: Які ви молодці, хлопці! Так чудово все виконали. А тепер присядьте на палас і дайте відповідь на питання: «Хто стоїть за штурвалом на кораблі

діти: Капітан.

вихователь: Давайте з вами згадаємо і розповімо вірш А. Барто « кораблик» .

Матроська шапка,

Мотузка в руці,

тягну я кораблик

За швидкої річці

І скачуть жаби

За мною по п'ятах

І просять мене:

Прокати, капітан!

вихователь: На цьому наше заняття закінчено. Ви сьогодні чудово попрацювали.

Можете пограти.

Публікації по темі:

Завдання: Освітні: - утворювати відносні прикметники від іменників; -розвивати зорове сприйняття кольору, величини ;.

Конспект заняття по аплікації і конструювання з паперу «Кораблик» Цілі: Активізувати та урізноманітнити техніку роботи з папером: вчити розривати папір (серветку) і м'яти її (грудкою і жгутиком, наклеювати.

Конспект заняття з малювання в середній групі Завдання: 1. Вчити дітей милуватися красою природи восени, аналізувати ілюстрації, виділяти головне. 2. Закріплювати уявлення про зимуючих.

Конспект заняття з малювання «Сороконіжка» в середній групі ГБОУ ЗОШ №1155 дошкільне відділення №1 м Москва ВІДКРИТА НЕПОРСЕДСТВЕННАЯ освітньої діяльності Середній вік Підготувала: вихователь.

Конспект заняття з малювання в середній групі Програмне зміст: 1. Розширювати уявлення дітей про пори року - весни, її ознаках, про перші весняні квіти. 2. Розвивати сприйняття.

Схожі статті